VIDEO: Odborník na slušné chování Ladislav Špaček umí poradit i dětem

Víte, co je to etiketa a k čemu je dobrá? Chcete se umět chovat na úrovni? Jana Rychterová si do Klubu Rádia Junior pozvala odborníka na etiketu Ladislava Špačka. A zjistila fůru zajímavých věcí.

Jana Rychterová, Viktorka a Ladislav Špaček - Foto: Šárka Mattová Jana Rychterová, Viktorka a Ladislav Špaček ©

Schválně, víte, kdo nastupuje první do výtahu? Dáma nebo pán? A kdo jako první podává ruku při pozdravu? A proč je to důležité vědět? Ladislav Špaček tohle všechno ví. Napsal o tom i mnoho knížek a to nejen pro dospělé, ale i pro děti. I o nich nám povyprávěl právě v Klubu Rádia Junior. Jen si to poslechněte. 

 

Přehrát

Moderuje Jana. Host: Ladislav Špaček, odborník na etiketu. Víte, co je to etiketa? Kdo jde první do dveří? Kdo má první pozdravit a kdo podat ruku? Můžeme do divadla se žvýkačkou? Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

Etiketa, to nejsou jen nějaká nudná pravidla. Díky nim do sebe nevrazíme třeba ve dveřích a poznáme, kdo je ohleduplný. Zásady společenského chování zkrátka mají smysl a pomáhají nám už stovky let. Samozřejmě se ale také různě proměňují. 

Ladislav Špaček ví, že to vše je důležité i pro děti. Do Klubu ho dokonce doprovodila jeho vnučka Viktorka, která ho inspirovala k tomu, aby psal i knihy pro nejmenší. 

 

Klub Rádia Junior běží každý všední den od 19:00 na Rádiu Junior nebo na Dvojce. Naladit si nás můžete zde.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít