Za trilobity, krokodýly i masopustem. Co vás čeká v Klubu Rádia Junior?

Tento týden se v Klubu Rádia Junior vydáme na do minulosti. Podíváme se do staré Prahy a zjistíme, jak se tehdy slavil masopust. O dávných kulturách a pokladech si budeme povídat také s archeologem. Ale půjdemem jestě dál! Až do pravěku! Kromě toho všeho se vypravíme i do krokodýlí zoo. Tihle plazy jsou také stvoření z dávných časů. Nalaďte si nás každý den v 19:00 na Rádiu Junior.

Ve čtvrtek si budeme povídat například o trilobitech a kde je najít. - Foto: Šárka Fenyková Ve čtvrtek si budeme povídat například o trilobitech a kde je najít. ©

Pondělí 18. 2. 2019
Linka důvěry - Závist
Host: Barbora Downes, psycholožka.
Závist je nepěkná vlastnost a všichni nám řeknou, že závidět je opravdu špatné. Ale proč takové pocity máme a jak se jich zbavit? Co se s námi děje, když závidíme? Je nutné se za tyhle pocity stydět? Co udělat se závistí nám poradí psycholožka Bára.
Moderuje Romana Růžičková.
19:45 Hajaja: Pohádky z rýžových polí. 

Úterý 19. 2. 2019
Klub Rádia Junior
Host: Jaroslava Nováková, historička. V úterý máme v Rádiu Junior masopustní téma. My ale máme namířeno do Prahy v dávných letech. Dodržovaly se masopustní průvody i v Praze? A byla Praha stejně velká jako dneska? Možná vás překvapí, že Praha byla daleko menší. Vesnické zvyky se tu nedodržovaly, zato tu byla spousta tajemných koutů a temných pověstí!
Moderuje Jana Rychterová.
19:45 Hajaja: O dvanácti sluncích.  

Středeční Klub bude o potápění. - Foto: Fotobanka Pixabay Středeční Klub bude o potápění. ©

Středa 20. 2. 2019
Klub Rádia Junior
Host: Roman a Kateřina Fuňkovi, potápěči. Jaký je svět pod vodní hladinou? To nám prozradí instruktor potápění Roman se svou šestnáctiletou dcerou Katkou, která se potápí už od dětství. Jak se z člověka stane potápěč? Co musí umět? A co všechno pod hladinou zahlédli a zažili?
Moderuje Klára Nováková.
19:45 Hajaja: O rybce víle. 

Čtvrtek 21. 2. 2019
Klub Rádia Junior
Host: Štěpán Rak, geolog. Ve čtvrtečním Klubu se vypravíme do pravěku. Kde hledat stopy dávných časů? Štěpán vás pozve taky na procházku, z které si odnesete domů trilobita!
Moderuje Veronika Hájková.
19:45 Hajaja: Bábibum. 

Pátek 22. 2. 2019
Klub Rádia Junior
Host: Kateřina Cajthamlová a Ivan Mach, poradci pro výživu. Pokračuje seriál o tom, co jíst a pít, abychom se cítili co nejlépe. Jak by měla vypadat snídaně a proč je pro nás tak důležitá?
Moderuje Roman Víšek.
19:45 Hajaja: Opice. 

Krokodýl siamský - Foto:  Krokodýlí ZOO Protivín Krokodýl siamský ©

Sobota 23. 2. 2019
Klub Rádia Junior
Host: Miroslav Procházka, ředitel Zoo. V sobotním Klubu se vydáme do Protivína do krokodýlí Zoo. Proč se tam chovají právě krokodýli? Jsou nebezpeční? Do tajemného světa krokodýlů se vydáme spolu s Miroslavem Procházkou, který krokodýlí Zoo založil. Co ho k tomu vedlo? A pomohlo to někomu?
Moderuje Jana Rychterová.
19:45 Hajaja: Orchidej. 

Neděle 24. 2. 2019
Klub Rádia Junior – Pardubice
Host: František Kašpárek, archeolog. Kde se vzaly poklady? Jak se stane, že lidé poklad najdou? A co všechno se může pod zemí ukrývat?
Moderuje Zdeněk Novák.
19:45 Hajaja: Stříbrná řeka. 

Klub Rádia Junior běží každý všední den od 19:00 na Rádiu Junior. Naladit si nás můžete například zde.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít