Všehokniha

Knižní záložka vás tentokrát naučí, jak se ničeho nebát.

Pusť si mě

Stáhnout

Všehokniha

Guus Kuijer: Všehokniha - Foto:  Albatros Guus Kuijer: Všehokniha ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka, řeknu vám narovinu, že jsem šťastná, že už je květen neboli máj. Zdá se, že konečně přišlo jaro a mrznout nebude ani v horských dolinách. Sem tam zaprší, to je dobře, protože v zimě nenapadl skoro žádný sníh a je tudíž sucho.  

Před pár dny, takhle k večeru to bylo, v Praze pršelo a do toho deště náhle s plnou silou zasvítilo sluníčko. A byla z toho duha! Velká a nádherně vybarvená; hned jsem zalitovala, že nejsem duhová záložka, to by byla paráda!  

To bylo ten den, kdy někteří z vás skládali zkoušky na školu, která se jmenuje "víceleté gymnázium" - moc držím palce, abyste od září nechodili do šesté třídy, ale do primy - a neřeknu, že by to bylo prima, tak by to řekl každý bambula. 

Mimochodem - dostala jsem knížku, která není pro bambuly; je určená pro čtenáře od devíti let, vydal ji Albatros, napsal Nizozemec Guus Kuijer, přeložila Magda de Bruin Hüblová, ilustrovala Nanako Ishida a ta bezvadná kniha se jmenuje Všehokniha

Chytla mě tak, že jsem se skrze ni promrskala nejdřív rychle, a pak ještě jednou, mnohem pomaleji - tak moc mne to čtení bavilo.  

Hlavní postava je kluk Tomáš, je mu devět a má o trochu starší sestru Markétu, husu hloupou, dále hodnou maminku a surového tátu; táta mluví o Bibli a takových těch věcech, ale snadno se rozvzteklí a pak bije maminku. Bije ji hlava nehlava, surovec. A ještě je tam statečná sousedka paní Terezínská, která Tomáše učí, aby se nebál.  

Tomáš si do Všehoknihy leccos zapisuje. Vlastně všecko si zapisuje. Například: "Všecičko si zapisuju, abych jednou přesně věděl, co se stalo…"  

Zajímá vás, co se stalo a jak to dopadlo? 

Čtěte Všehoknihu, tam to všechno je. 

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít