VIDEO: Víš, jak se dorozumívat se psy? Prozradíme, jak na to.

Respekt a důvěra. To jsou asi dvě nejdůležitější slova, kterým jde popsat způsob, jak vidí komunikaci mezi člověkem a psem Míša Drábková. Ta se svými fenkami Borůvkou a Fidorkou zavítala do Klubu Rádia Junior.

Jak se dorozumět se psy se dozvíte v Klubu Rádia Junior. - Foto: Šárka Mattová Jak se dorozumět se psy se dozvíte v Klubu Rádia Junior. ©

Míša už jako malá holčička zjistila, že si rozumí se zvířaty a je pro ni snadné uhodnout nejen co si zvířata myslí, ale proč se chovají tak či onak. Proto se rozhodla pomáhat lidem, pro které není lehké „vidět do hlavy“ jejich mazlíčka. 

 

Přehrát

Moderuje Verča: Host: Michaela Drábková, kouč pro komunikaci se psy. Víte, jak mluví psi? Používají při tom ocas nebo vousy nebo postoj. Přeložíme si nejdůležitější psí sdělení do lidštiny. Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

Její úloha je tak být vlastně takovou překladatelkou psí řeči do té lidské. A mnohé lidi pak učí, aby se i oni vyjadřovali srozumitelně pro jejich čtyřnohého přítele. Míša říká, že mezi psem a pánem má být dohoda, kterou oba dodržují. Snadněji totiž pejska vychováte, když mu budete říkat, co má dělat a ne to, co dělat nemá. 

Klub Rádia Junior běží každý všední den od 19 hodin na Rádiu Junior nebo na Dvojce. Naladit si nás můžeš zde.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít