VIDEO: Do rozhlasu přiskákal klokan

Chovatelka Lucie Vaňková s sebou do Klubu Rádia Junior přivedla netradičního hosta. Takového návštěvníka jsme v Českém rozhlase snad ještě nikdy neměli. No představte si to, jdete takhle po chodbě a najednou proti vám hopká klokan! Přesněji řečeno klokanice Arika.

Jak se žije s klokaním mládětem? - Foto: Šárka Mattová Jak se žije s klokaním mládětem? ©

Slovo klokan se vyskytuje pouze v češtině a v chorvatštině. Zaslechnout byste ho mohli ještě u našich sousedů Slováků, ale ti mají pro tohle zvířátko vlastní oficiální název. Jaký? A jak tedy u nás vzniklo označení klokan? Kdo ho vymyslel? To všechno se dozvíte, když si pustíte Klub Rádia Junior. 

 

Přehrát

Moderuje Verča. Host: Lucie Vaňková, chovatelka. Slovo klokan se vyskytuje pouze v češtině a v chorvatštině. Jak asi vzniklo? Všechny ostatní národy mají pro tyto skokany ve zvířecí říši úplně jiné názvy. Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

Arika je ještě mládě. Váží 2,5 kg. Běžně by se ještě chodila schovávat do kapsy své mámy. Bohužel ale maminku už nemá, a tak ji alespoň Lucie nosí v látkovém vaku. U Lucie doma má Arika i svého nejlepšího kamaráda – australského honáckého psa. 

Co víš o klokanech ty? Vyzkoušej si kvíz! 

A co takový klokan baští a co by se mu naopak dávat nikdy nemělo? Je těžké tohle zvláštní zvířátko chovat doma? I na to jste se ptali v Klubu Rádia junior, který moderovala Veronika Hájková. 

Klub Rádia Junior běží každý všední den od 19 hodin na Rádiu Junior nebo na Dvojce. Naladit si nás můžeš zde.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít