Víc než polovina dětí do 13 let na internetu lže!

I když máte doma slušné dítě, které prospívá a dobře se učí, možná už taky lhalo na internetu.

Děti a internet? Musíme jim dát informace a důvěru - Foto: Fotobanka Pixabay Děti a internet? Musíme jim dát informace a důvěru ©

Podle průzkumu má totiž více než 50 % dětí do 13 let účet na sociální síti. Musely tak minimálně jednou v životě zalhat a to při jeho zřizování. 

Co všechno na děti na internetu číhá, o tom byl středeční pořad Atrium s odbornicí na on-line rizika a bezpečný internet Lenkou Eckertovou

Svět je on-line a člověk nemůže zabránit tomu, aby se děti nestaly jeho součástí. Dělat, že počítače a internet neexistují, můžete maximálně do doby, než vaše dítě nastoupí do školy. Je tedy lepší promluvit si o rizikovém chování včas. Stejně, jako mluvíme s dětmi o drogové prevenci, je potřeba mluvit o té „počítačové“. 

Lenka Eckertová radí poučit dítě v momentě, kdy začne o internet projevovat zájem.
Sami můžete prověřit stránky, na které dítě pustíte, a pořídit si blokovací software, ale tato prevence je možná jen u nejmladších dětí. Staršímu dítěti musíte dát informace a důvěru. 

Přehrát

Víc než polovina dětí do 13 let na internetu lže! S odbornicí na on-line rizika a bezpečný internet Lenkou Eckertovou se nad tím zamýšlela Šárka Fenyková.

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít