Velká pohádka: Elixír a Halíbela

Černá a bílá magie se snoubí v pohádce o rozjívených princeznách, dobrotivém Elixírovi a zlé čarodějnici Halíbele.

Jak sázka nakonec dopadne, když princezny při prvním setkání s princem Úpolínem a jeho sluhou Honzou polijí hosty majonézou, potrhají si vzájemně šaty a ošklivě se pohádají? - Foto: Fotobanka Pixabay Jak sázka nakonec dopadne, když princezny při prvním setkání s princem Úpolínem a jeho sluhou Honzou polijí hosty majonézou, potrhají si vzájemně šaty a ošklivě se pohádají? ©

V pohádkovém království mají temný les a v něm žije odbornice na černou magii zlá čarodějnice Halíbela se svým nevydařeným synem Elixírem, který má dobrotivou povahu a vyzná se v magii bílé. V tomto království mají i zámek a v něm dvě krásné, ale neuvěřitelně zlobivé a hašteřivé princezny Anýzku a Jáju, které neustále ubližují nejen sobě navzájem, ale také všem lidem okolo. Učitel Amos ze Lhoty, jejich 35. zámecký profesor, je z nich zoufalý. A nešťastný je i král.  

Nakonec se rozhodnou poslat obě princezny k Halíbele. A to ani netuší, že Halíbela už dávno před tím uzavřela se svým synem Elixírem veledůležitou sázku: když se podaří, aby princezny proměnila láska a učinila je lepšími, sní Halíbela chrousta. Pokud se ale nenajdou odvážní ženiši, propadnou Anýzka a Jája do Halíbeliny moci a stanou se z nich čarodějnice. 

Původní pohádku pro rozhlas napsala Markéta Zinnerová, autorka proslavená celou řadou knih pro děti a mládež, např. Tajemství proutěného košíku, Indiáni z Větrova, Drak Mrak a jiné. Pohádka Elixír a Halíbela se v roce 2001 dočkala i televizního zpracování. Pro rozhlas ji režíroval Karel Weinlich. Účinkují: Linda Rybová, David Novotný, Simona Stašová, Josef Somr, Miroslava Pleštilová, František Němec, Hana Maciuchová, Jiří Langmajer, Martin Zahálka, Hana Brothánková, Barbora Hrzánová.
 

 
Pohádka byla k poslechu do 9.8.2017. Další příběhy a pohádky nejdeš k poslechu zde.

 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít