To zvládnu! To zvládnete! To zvládneme!

Malovat pusou? Vylézt na vysoký kmen nebo naučit se dvojitou otočku v baletu? To všechno se dá zvládnout, když se chce. V sobotním Klubu Rádia Junior s podtitulem „To zvládnu“ jsme vám nabídli hotovou přehlídku zvládání.

Bára Sedláčková na festivalu Kefír - Foto: Tomáš Binter Bára Sedláčková na festivalu Kefír ©

Seznámili jsme vás s Bárou Sedláčkovou, která – přestože je ochrnutá a nemůže hýbat rukama ani nohama – dokáže nádherně malovat. Možná tomu nebudete věřit, ale Bára maluje pusou. Vytvořila si i svůj vlastní styl – Pusopis. Podívejte se, jaké obrázky takto zvládne namalovat. 

Bářina díla, která vznikla na Festivalu Kefír - Foto: Šárka Fenyková Bářina díla, která vznikla na Festivalu Kefír ©

 

I malí dokážou velké věci, o tom nás přesvědčila parta Juniorů – Matěj, Hanka, Teo a Stázka, kteří reprezentovali Rádio Junior na letošních Terezínských hrách. Mezi soutěžícími byli zaručeně nejmladší, ale výsledek měli lepší, než leckterý tým dospělých. Vyzkoušeli si svoji zručnost, odvahu, rychlost i mrštnost. Třeba vylézt na sloup jen za pomocí dvou hřebíků, když je vám čerstvých šest let, nebo uhodnout hádanku, když vám běží čas, to je umění! A taky to chce si říct: „To zvládnu!“ 

Tým Rádia Junior na Terezínských hrách - Foto: Šárka Fenyková Tým Rádia Junior na Terezínských hrách ©

 

A co zvládnete vy? A neříkejte, že nic. To zkoušeli nejdřív tvrdit holky a kluci ze Základní školy Norbertov z Prahy 6 a nakonec se ukázalo, že je to třída plná sportovců, spisovatelů, malířů, hudebníků a dokonce i budoucích vědců. Podívejte se do naší fotogalerie a poslechněte si malou ukázku. 

Přehrát

Anketa: To zvládnu!

Zkrátka, každý z nás něco umí a zvládá. Hodně toho zvládnou i zvířata a rostliny, a pokud zvládnete chvíli poslouchat, můžete to za chvíli všechno vědět ;-) 

Přehrát

Moderuje Šárka. Host: Bára Sedláčková, dívka, která ovládá "pusopis", a děti, které reprezentují Rádio Junior na letošních Terezínských hrách. To zvládnu! Pojďte s námi hledat talenty mezi lidmi, rostlinami i zvířaty.

Další zajímavá témata pro vás denně připravujeme. Poslouchejte od pondělí do neděle od 19 hodin v digitálním vysílání Rádia Junior nebo na Dvojce Českého rozhlasu. Těšíme se na vaše ohlasy!  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít