Táta mi málem vykloubil dolní čelist

Adriana se nám svěřila s tím, že ji a brášku táta často bije i kvůli úplným maličkostem. Co na to psycholožka Milena?

Smutný kluk - Foto: Stock Exchange Smutný kluk ©

Dobrý den,
mám velký problém. Můj táta je hodně výbušný, takže nás s bráškou často bije. Ale někdy i kvůli pitominám a mamka neřekne nic. Bráchovi i vyhazuje hračky, takže to je někdy dost nefér. Dneska jsme na dovolené a bráška si na výletě koupil auta, která táta vyhodil kvůli tomu, že brácha zakřičel. Dal mu na zadek tak, že brácha zakopl a málem si v koupelně rozbil hlavu o záchod. Jednou uhodil mě, že mi málem vykloubil dolní čelist. Ale pak se z něj stane zase ten "best dad in the world". Co mám dělat?? :( 

Adriana 

Milá Adriano,
to je moc smutný příběh, co nám píšeš. Chápu to správně, že mamka o všem ví a nezastane se vás? O to je to těžší, viď? Bohužel někteří lidé mají hodně výbušnou povahu a pak stačí, když si přinesou starosti z práce a je to. Ale jisté je, že mlátit vás nikdo nesmí, a už vůbec ne tak, abyste měli nějaká zranění. Zkus ještě jednou promluvit s mámou a důrazně ji požádej, aby to nějak řešila.  

Je důležité, aby oba rodiče viděli, že se moc trápíte a že máte strach. A pak zkus také promluvit s někým dalším, svěř se třeba babičce, tetě nebo někomu ze školy. Určitě se to musí řešit a nesmíte na to s bráškou zůstat sami. Taky máš možnost zavolat zdarma kdykoli na linku bezpečí (116111), nebo se obrátit na školního psychologa nebo výchovného poradce. Nejlepší by bylo, kdybyste situaci zvládli vyřešit doma s rodinou, ale chápu, že někdy to prostě nejde.  

Je potřeba, aby tátovi někdo domluvil a vysvětlil mu, co všechno způsobuje. Rozhodně se někomu svěř a hlavně, držte s bráškou spolu!
Moc vám držím palce, budu na vás myslet. Dej nám prosím vědět, jak se to vyvíjí.  

Ahoj Milena 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít