Rozhlasová hra: Člověk obojživelník

Dobrodružství, napětí a romantika nechybí vědecko-fantastické hře. Hlavní postava, doktor Salvátor je pod tlakem okolností nucena voperovat malému chlapci žraločí žábry.

Jak to všechno s obojživelným chlapcem dopadne? Poslechni si pohádku. - Foto: Fotobanka Pixabay Jak to všechno s obojživelným chlapcem dopadne? Poslechni si pohádku. ©

 

Operace se podaří a hoch je pak schopen žít pod vodou i na souši. Tato skutečnost vyjde najevo až o mnoho let později, kdy se Ichtyandr, přáteli nazývaný Ik, nepřáteli Mořský ďábel, stane terčem hanebných intrik Pedra Zurity. Když Zurita nedosáhne svého, zažaluje doktora Salvátora, a ten pak musí před soudem obhájit nejen tento chirurgický zákrok, ale i řadu svých dalších pokusů. Podaří se mu to jen zčásti a zatím nad Ikem, obojživelným tvorem, jehož existence se podle prokurátora a ctihodného biskupa příčí Stvořitelovu dílu, visí hrozba smrti. 

Na motivy stejnojmenné knihy Alexandra Romanoviče Běljajeva pohádku pro rozhlas napsal Pavel Veselý. Režie: Vladimír Gromov, účinkují: Petr Oliva, Oldřich Vlach, Pavel Rímský, Luděk Munzar, Michal Zelenka a další. 

Pohádka byla k poslechu do 4.8.2017. Nezapomeň, že další pohádky nalezneš zde

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít