Rhodéský ridgeback není pes pro každého

Tento čtvrtek jsme v Klubu Rádia Junior přivítali chovatelku rhodéských ridgebacků a poradkyni chovu Renatu Janouškovcovou a půlroční fenku Minnie.

Rhodéský ridgeback - Foto:  Pleple2000, GNU General Public License, verze 1.2, Creative Commons 2.5 Generic (CC BY-SA 2.5), Creative Commons Attribution 3.0 Unported Rhodéský ridgeback ©

Mimochodem ta se chovala vzorně a potvrdila slova své paničky, že rhodéský ridgeback je venku čertisko a doma andílek. Aspoň u štěňat to platí celkem spolehlivě. 

Rhodéský ridgeback - Foto: Renata Janouškovcová Rhodéský ridgeback ©

Trvám na tom, že psů tohoto plemena je ve městech opravdu hodně, vezmeme-li v úvahu, že většinu parků zdolají třemi skoky. 

Ačkoliv jde o módní plemeno, rhodéský ridgeback není pes pro každého. Paní Renata říká, že zájemce o štěně vždycky nejprve odrazuje. Podívejme se jak: 

1. Máte dostatek času na venčení a výchovu? (Rhodéský ridgeback potřebuje na venčení alespoň 2 hodiny denně.) 

2. Máte dostatek financí na stravu a veterináře? (V období růstu se musí štěně krmit velmi kvalitně, neboť chyby ve výživě jsou v tomto věku nenapravitelné a veterinární ošetření také něco stojí, očkování, odčervování, než rhodeský ridgeback dospěje, je u něj možnost častějších úrazů, díky jeho temperamentu.) 

3. Jste přesvědčeni, že zvládnete výchovu? 

4. Uvědomujete si, že rhodéský ridgeback nebude pouze roztomilé štěňátko a krásný dospělý pes, ale že také zestárne a pravděpodobně přijdou i nemoci? 

Pokud jste si odpověděli na všechny otázky kladně a jste ochotní zodpovědět ještě spoustu dalších otázek, a stále jste rozhodnuti koupit si štěňátko rhodéského ridgebacka, tak do toho! 

Přehrát

Moderovala Veronika. Host: chovatelka Renata Janouškovcová a její půlroční fenka Minnie. Téma: Rhodéský ridgeback není pes pro každého.

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít