Zora Jandová představuje Rádio Junior

Milí rodiče, prarodiče, paní učitelky a páni učitelé i všichni ostatní dospělí, kteří právě toto čtete. Jako šéfredaktorka Rádia Junior si Vás dovoluji uvítat na návštěvě našeho Webu Rádia Junior.

Zora Jandová - Foto: Redakce Rádia Junior Zora Jandová ©

Vy, kteří naše webové stránky pro větší děti znáte, jistě uvítáte jejich novou, modernější a uživatelsky pohodlnější podobu. Webík Rádia Junior, pro menší děti, jsme vylepšili loni. Přesto je a bude naší snahou oba weby neustále zvelebovat, aby sloužily dětem nejenom pro zábavu a pro získávání zajímavých informací, ale aby byly také v souladu se stále novými a modernějšími technologiemi. Pokud jste u nás poprvé, věřím, že Vás Web i Webík zaujmou, stejně tak i Rádio Junior. 

Rádio Junior je digitální a internetová stanice Českého rozhlasu určená zejména dětským posluchačům od pěti do dvanácti let. V listopadu uplynul rok od zahájení našeho vysílání. Jsme zatím jedinou rozhlasovou stanicí na východ od Německa, která vysílá pro děti každý den 24 hodin, ve všední dny od rána do večera dokonce živě. Protože programové schéma lze najít na našich webových stránkách, myslím, že není zapotřebí věnovat se jednotlivým pořadům. 

Chci se Vám svěřit tím, proč si myslím, že je Rádio Junior dobrou volbou pro Vaše děti. Snažíme se podporovat vzájemnou komunikaci nejen mezi dětmi samotnými nebo mezi dětmi a „jejich“ rádiem, ale našimi aktivitami rozvíjíme i komunikaci mezi dětmi a jejich rodiči i prarodiči, pomáháme vytvářet mezigenerační mosty. Chceme také pomocí našeho programu i obsahem webových stránek rozšiřovat znalosti dětí a napomáhat jim k úspěchu ve škole i k získání zdravého sebevědomí. 

Rozhlas má oproti televizi ohromnou výhodu – tím, že jsou omezeny vizuální vjemy – rozvíjí fantazii a kreativitu. Tvůrčí lidé dosahují snáze úspěchu v jakémkoli oboru, je jedno, kolik jim je let. Navíc jsou naše pohádky, četby i písničky vybírány tak, aby v dětech vyvolávaly pozitivní emoce, které současná mnohdy velmi agresivní doba spíš potlačuje. Naše vysílání proto oceňují i dospělí, kteří nás dokonce poslouchají, aniž by ve své blízkosti měli dětské posluchače. 

Naší snahou je neupoutávat děti k různým technologiím a přístrojům na dlouhou dobu, naopak se snažíme je nalákat k četbě, ke sportu nebo k pobytu v přírodě. Pořádáme i společná setkání, ať už u nás v Praze, v budově Českého rozhlasu, nebo kdekoli po republice. 

Jako veřejnoprávní médium se snažíme učit děti tolerantnímu a ohleduplnému přístupu ke všemu, co je obklopuje. Chceme být bezpečným místem, kde na ně čekají korektní informace, ale i radost a dobrá nálada, o které věříme, že je nakažlivá. Tuto přátelskou infekci nám, prosím, pomozte šířit. Stejně tak i slogan, kterým naše vysílání končíme: Nezapomeňte, že na světě je krásně a že zítra zas, je tu čas, jen pro Vás. 

Mějte se hezky. To Vám za celý tým Rádia Junior přeje Zora Jandová. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Vysíláme Live
On Air
Zavřít