Přečtěte si knížky Velký případ školního detektiva a Víš, co má v plínce myš?

Kdo je to Radílek? Komu, co a proč Radílek radí? Dozvíte se to v Knižní záložce.

Pusť si mě

Stáhnout

Velký případ školního detektiva

Velký případ školního detektiva - Foto: Nakladatelství Portál Velký případ školního detektiva ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka. 

Právě jsem se promrskala knížkou s bezvadným obrázkem na titulní stránce. Byla jsem zvědavá, co je to za podivný mrak nebo oblak, na kterém se vezou dva kluci a holka se zrzavým culíkem. Knížku Velký případ školního detektiva napsala Zuzana Pospíšilová, ilustrovala Hana Pavlátová a vydal Portál. 

V růžku kouká sluníčko poněkud vyjeveně do otevřené knížky a pod tím je napsáno: První čtení, to nic není. Prejže rejže - to nic není. Snadno se to říká tomu, kdo umí číst. 

Ten, kdo umí číst, si na té první stránce přečte taky nápis na velkém domě, před kterým skotačí … raz, dva, tři, čtyři, pět, šest… dětí. No jistě, je to to škola. A ten podivný oblak drží v ruce kšiltovku a také na ní je něco napsáno: Ra… radi… radí… Radílek! 

Komu, co a proč Radílek radí? A co v té škole dělá detektiv? Čtěte Velký případ školního detektiva od Zuzany Pospíšilové, tam to všechno je. 

Další knížka, původně nizozemská, je obrázková a hýbací. Pro velký úspěch vychází už podruhé v nakladatelství Barrister a Principal.  

Bude se moc hodit všem dětem, co mají mrňavé sourozence, kteří už sice chodí po dvou (myslím po dvou nohách) a co jedí u stolu lžičkou (když chtějí). Častěji říkají: Maminko, neci papat, a hlavně: Maminko, neci čulat, neci kakat, neci nočník, neci záchod! Takové dítě, bezmála tříleté, má džíny vycpané nepromokavou plínkou. Nejdřív protestuje hodně nahlas: Neci nočník! Načež ohlásí s úsměvem: Bobek! A taky že jo. 

Víš, co má v plínce myš? - Foto: Nakladatelství Barrister a Principal Víš, co má v plínce myš? ©

Knížka, která tomu všemu vaše odrostlé mimino odnaučí, se jmenuje: Víš, co má v plínce myš? 

Heleme se, zajíc v lese!
Copak asi v plínce nese?  

Zajíc má plenkové kalhotky a jsou odklopovací. Ještě jste je neodklopili a neodhalili tu nadílku a vaše mimino už křičí: Fůůůj!
Ručím za to, že do dvou týdnů si samo přinese nočník. 

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Vysíláme Live
On Air
Zavřít