Přečtěte si knížky Velký případ školního detektiva a Víš, co má v plínce myš?

Kdo je to Radílek? Komu, co a proč Radílek radí? Dozvíte se to v Knižní záložce.

Pusť si mě

Stáhnout

Velký případ školního detektiva

Velký případ školního detektiva - Foto: Nakladatelství Portál Velký případ školního detektiva ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka. 

Právě jsem se promrskala knížkou s bezvadným obrázkem na titulní stránce. Byla jsem zvědavá, co je to za podivný mrak nebo oblak, na kterém se vezou dva kluci a holka se zrzavým culíkem. Knížku Velký případ školního detektiva napsala Zuzana Pospíšilová, ilustrovala Hana Pavlátová a vydal Portál. 

V růžku kouká sluníčko poněkud vyjeveně do otevřené knížky a pod tím je napsáno: První čtení, to nic není. Prejže rejže - to nic není. Snadno se to říká tomu, kdo umí číst. 

Ten, kdo umí číst, si na té první stránce přečte taky nápis na velkém domě, před kterým skotačí … raz, dva, tři, čtyři, pět, šest… dětí. No jistě, je to to škola. A ten podivný oblak drží v ruce kšiltovku a také na ní je něco napsáno: Ra… radi… radí… Radílek! 

Komu, co a proč Radílek radí? A co v té škole dělá detektiv? Čtěte Velký případ školního detektiva od Zuzany Pospíšilové, tam to všechno je. 

Další knížka, původně nizozemská, je obrázková a hýbací. Pro velký úspěch vychází už podruhé v nakladatelství Barrister a Principal.  

Bude se moc hodit všem dětem, co mají mrňavé sourozence, kteří už sice chodí po dvou (myslím po dvou nohách) a co jedí u stolu lžičkou (když chtějí). Častěji říkají: Maminko, neci papat, a hlavně: Maminko, neci čulat, neci kakat, neci nočník, neci záchod! Takové dítě, bezmála tříleté, má džíny vycpané nepromokavou plínkou. Nejdřív protestuje hodně nahlas: Neci nočník! Načež ohlásí s úsměvem: Bobek! A taky že jo. 

Víš, co má v plínce myš? - Foto: Nakladatelství Barrister a Principal Víš, co má v plínce myš? ©

Knížka, která tomu všemu vaše odrostlé mimino odnaučí, se jmenuje: Víš, co má v plínce myš? 

Heleme se, zajíc v lese!
Copak asi v plínce nese?  

Zajíc má plenkové kalhotky a jsou odklopovací. Ještě jste je neodklopili a neodhalili tu nadílku a vaše mimino už křičí: Fůůůj!
Ručím za to, že do dvou týdnů si samo přinese nočník. 

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít