Přečtěte si knížky Krtek v zimě a Jak to ten pes myslí

Knížku o milém krtečkovi vám přináší knižní záložka.

Pusť si mě

Krtek v zimě, Jak to ten pes myslí?

Krtek v zimě - Foto: Nakladatelství Fragment Krtek v zimě ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka. 

Dnes ještě říjen, zítra už listopad. Než se nadějeme, přijde Mikuláš a pár dní po něm Ježíšek. Už jsem za výlohou viděla i pár vánočních knížek, ale o těch až někdy příště. 

Dnes pro vás mám dobrou zprávu: nakladatelství Fragment vydalo knížku pana malíře Zdeňka Milera, a když se řekne Zdeněk Miler, dokonce i mrňata vědí, že to bude o krtkovi. Tahle knížka (vlastně kniha, je jí pořádný kus) se jmenuje Krtek v zimě. 

Na obálce není sám, má tam svoje věrné kamarády myšku, ježka a zajíce. Vesele se veze na saních s kulichem na hlavě a před sebe posadil rozesmátého sněhuláka. Zavrtala jsem se do té knížky s měkkými deskami, abych zjistila, jestli je stejně měkká taky uvnitř, ale představte si, nebyla. Naopak: pořád jsem do něčeho narážela, cosi mě škrábalo do celého záložkového těla. Že neuhodnete, co to bylo? 

Knížka Krtek v zimě je totiž napůl knížka a napůl skládačka toho, čemu někdo říká pucle a někdo pazl. Je jich tam pět, těch skládaček, menší děti si bezvadně procvičí prstíky a všichni se dozvědí, co krtek v zimě dělá. 

Jak to ten pes myslí? - Foto: Nakladatelství Mladá fronta Jak to ten pes myslí? ©

Těm, kdo máte doma psa, nebo byste ho rádi měli, vřele doporučuji příručku Arden Mooreové Jak to ten pes myslí? aneb Vizuální průvodce psí řečí. Vydala Mladá fronta a uvnitř najdete sto různých psích výrazů, postojů, pohybů a zvuků.  

Možná nevíte, že pokud jeden pes bez jediného štěknutí položí hlavu na záda jinému psovi, chce tím říci: "Pozor, tady jsem šéf já. Udělej, co ti říkám a nebudou problémy.“ A pokud prý budete na svého psa křičet, aby přestal štěkat, začne štěkat víc a hlasitěji, protože si pomyslí… no přece že jste se k němu přidali a štěkáte taky, ale na lidský způsob. 

Prima knížka Jak to ten pes myslí. Poučná i pro dvounohé pány a páníčky. 

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít