Přečtěte si knížky Karolína a Ema a pusinkový lupič

Zábavné příběhy o Karolíně a Emě vám přináší knižní záložka.

Pusť si mě

Karolína a Ema a pusinkový lupič

Ema a pusinkový lupič - Foto: Nakladatelství Mladá fronta Ema a pusinkový lupič ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka. 

„Vždyť je dneska první máj, proto hraj, muziko, hraj!“ zpívala dnes kolem poledne parta mladých lidí cestou k Máchovu pomníku, co stojí v Praze na Petříně a kluci s holkama se tam chodí na prvního máje pusinkovat, aby jim ta láska dlouho vydržela.  

Téhož, tj. trvalé lásky, by ráda dosáhla i Karolína, hrdinka stejnojmenné knihy, kterou napsala Iva Procházková – úctyhodná autorka, o které se mluví jako „o paní spisovatelce“. Karolína je šestnáctiletá holka a dělá všechno pro to, aby se stala baletkou. Jenomže…  

Jenomže o někom, když trochu blázní, se říká, že spadl z višně, a Karolína spadla ze zvonice. Doopravdy. Byla z toho hodně komplikovaná zlomenina, noha v sádře a pobyt v nemocnici. Zajímá vás, jak to dopadlo? Čtěte Karolínu od Ivy Procházkové, stručný životopis šestnáctileté; vydala Mladá fronta. 

Když jsme u těch pusinek, začínajícím čtenářům moc ráda představím knihu, která se jmenuje Ema a pusinkový lupič; napsal Rudolf Král (možná si říká Král Rudolf, já znala jednoho, co si říkal Veselý Petr, ale tím bohužel legrace končila…). Moc pěkné obrázky do knížky Ema a pusinkový lupič nakreslil Lukáš Urbánek a vydala zase Mladá fronta – mávám jí za to do Modřan.  

To byla jedna holčička, Ema se jmenovala, a v jejich domě docela nahoře bydlela paní Prstová, prý čarodějnice, co jezdila na fialové motorce, a Ema jednou přistihla doma takového divného lupiče, čarodějnice Prstová ho sledovala a ukázalo se, že ten lupič kradl… to se neprozrazuje, co kradl, ale vy už to stejně možná víte. 

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít