Přečtěte si knížku Veselá kopa pohádek

Máte rádi pohádky? Knižní záložka má pro vás knížku plnou veselých pohádek.

Pusť si mě

Stáhnout

Veselá kopa pohádek

Veselá kopa pohádek - Foto: Nakladatelství Portál Veselá kopa pohádek ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka. 

Blahopřeji všem Láďům (popřípadě Slávkům), protože dnes má svátek Ladislav. Taky blahopřeji všem dětem, co jim právě skončil školní rok a čekají je celé dva měsíce prázdnin! 

Těším se, že pokud pojedete někam z domova, nezapomenete si přibalit knížku, alespoň jednu, co říkáte. Nemusí to být žádná bichle, stačí malá a tenká knížka. 

Z ní možná najednou vykouknu já, vaše knižní záložka a docela nenápadně na vás zamávám. Nebo mrknu, jako zrovna teď z knížky, kterou vydal Portál, napsala Stanislava Reschová, ilustrovala Lucie Dvořáková. Knížka, která má na titulní straně velrybu, co veze děti i s domečkem a opičákem, se jmenuje Veselá kopa pohádek.  

Veselá, cha cha cha, tomu rozumí každý. Co je pohádka naštěstí víme taky - vy i já. A co znamená kopa? Za našich časů kopa vajíček nebyla žádná kopice neboli hromada, nýbrž šedesát vajec, což je nakonec ovšem docela pěkná hromada. Vzpomínám si, že naše babička je jednou přivezla pečlivě zabalená z Písku od svých slepiček, jak jim něžně říkala, postavila ten balík v kuchyni na zem a můj mladší brácha Péťa se nad nimi začal houpat na židli. Co myslíte, jak to dopadlo? 

Ale zpět k Veselé kopě pohádek. V té knížce je jich dvacet a jsou opravdu prima, jako třeba Pohádka z doby pravěké, kdy ještě bylo všechno pravé. Jeden prakluk povídá: "Pramami, já mám na něco chuť. Nemáš pražená semínka? - Vydrž chvíli, praotec za chvíli přitáhne mamuta a já udělám k večeři španělské praptáčky. Zatím si vezmi pralinku…"  

Zajímá vás, co nakonec pralidi večeřeli a proč si praotec připadal jako praštěný? Čtěte Veselou kopu pohádek, tam to všechno je. 

Na shledanou příště, možná po prázdninách, se těší vaše knižní záložka.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít