Přečtěte si knížku Knížka na prázdniny

Knížku na prázdniny vám přináší knižní záložka.

Pusť si mě

Stáhnout

Knížka na prázdniny

Knížka na prázdniny - Foto: Nakladatelství Garamond Knížka na prázdniny ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka. 

Srdce mi to rve na kusy, ale dnes jsem s vámi v tomto školním roce naposledy – pak mně začnou, stejně jako vám, vašim učitelům a školním třídám, tělocvičnám a tak dále, dvouměsíční prázdniny. Přemýšlela jsem, jakou knížkou se s vámi rozloučím, abych se do toho konce školy dobře trefila; přišla jsem ráno do redakce a koukám, co se to posměšně ušklíbá na mém pracovním stole; od počítače se hihňala knížka, která se namouduši jmenuje Knížka na prázdniny! 

Pod názvem je závorka a v ní čtu: Za dobré i špatné vysvědčení!Ano, ano, už je to tak: Knížka na prázdniny – za dobré i špatné vysvědčení. Napsal Václav Vokolek, ilustrovala Zdenka Krejčová, vydal Garamond.  

A s tou knížkou všichni čerti šijí, konkrétně tři rozdovádění čertíci, jakoby tušili, že je čeká doba plná dobrodružství a lumpáren a kdovíčeho ještě..Otvírám Knížku na prázdniny a čtu: Školní rok je pro Vítka důkazem, že i nekonečno má svůj konec. V květnu vše kvete, než se kdo naděje, je tu vysvědčení, kytka pro paní učitelku, nekonečno se za potlesku uklání, aplaus, a jsou tu prázdniny.  

Vítek ví, že na prázdninách jsou nejkrásnější nečekaná dobrodružství. Nečekanost a neustálá překvapení mají prázdniny ve svém erbu, spolu s rozzářeným sluncem, nádherně teplou vodou a nádherně studenou zmrzlinou. To první překvapení na sebe nedá dlouho čekat: prázdniny ještě pořádně nezačaly a Vítek se setká s trojicí podivných a hodně tajuplných … zjevů? Chlapíků? Duchů? My jsme tvoji noví prázdninoví kamarádi, představili se ti tři Vítkovi, a od té chvíle se začaly dít věci.  

Zajímá vás, jak to bylo dál i jak to celé dopadlo? Čtěte Knížku na prázdniny od Václava Vokolka, tam to všechno je. 

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít