Přečtěte si knížku Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy

Kniha pro čtenářky od sedmi do deseti let plná vtipných ilustrací.

Pusť si mě

Stáhnout

Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy

Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy - Foto: Nakladatelství BB Art Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše Knižní záložka. 

Víte, že o minulém víkendu skončil v Praze mezinárodní knižní veletrh Svět knihy 2016? A v sobotu v celé republice vrcholily oslavy sedmi set let od narození Karla IV. – při té příležitosti vyšlo několik desítek knih od malých po velké, včetně dětských; ve všech těch knihách se o ctihodném českém králi, zvaném též Otec vlasti, dozvíte úplně všechno; sám by se možná divil. 

Otce vlasti odkládám na později, protože… Protože mi včera na stole přistál malý nenápadný balíček z nakladatelství BBart. Odstrčila jsem ho, že se do něj podívám později, ale balíček se začal cukat, nafukovat a vydával dokonce kňučivé vyčítavé zvuky. „Co nebo kdo se tak vehementně dovolává mé pozornosti?“ řekla jsem si a za chvíli přede mnou ležela menší knížka se spoustou obrázků, nazvaná Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy. Autorkami jsou dvě Australanky: spisovatelka Meredith Costainová a malířka Danielle McDonaldová. Do češtiny bezvadně přeložila Marie Čermáková. 

Zajímá vás, kdo je Ella, a co svěřuje svému deníčku? Ella chodí do páté třídy a rozhodla se, že do deníku zapíše to, co by jinak nikomu neřekla. A je to psavá holčička, celá rodina se vždycky těší na básničky k narozeninám, například: 

Tati, jsi nejlepší, to všichni tvrdí.
Já ale dobře vím, že tvý fusekle smrdí.
Krásný Den otců, milovaný tatínku!
Moc pusinek od Elly, mlask mlask mlask! 

Z řečeného vyplývá, že v Austrálii drží nejen Svátek matek, ale také Svátek otců. A že Ella je opravdu hodně upřímná holčička. Taky má starosti, protože její pátá třída dostala novou paní učitelku a ke všemu se stala děsná věc: Ellu zradila její nejlepší kamarádka Peach Parkerová a hnusné, zrádné činy z její strany pokračují. 

Nervy na prasknutí… co asi bude dál? Dokáže Ella prosadit tu dvojitou dávku odvahy, o které byla řeč na začátku? Čtěte Ellu a její deníky, tam to všecko je! 

Na shledanou za týden se těší vaše Knižní záložka. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Vysíláme Live
On Air
Zavřít