Přečtěte si knížku Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy

Kniha pro čtenářky od sedmi do deseti let plná vtipných ilustrací.

Pusť si mě

Stáhnout

Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy

Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy - Foto: Nakladatelství BB Art Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše Knižní záložka. 

Víte, že o minulém víkendu skončil v Praze mezinárodní knižní veletrh Svět knihy 2016? A v sobotu v celé republice vrcholily oslavy sedmi set let od narození Karla IV. – při té příležitosti vyšlo několik desítek knih od malých po velké, včetně dětských; ve všech těch knihách se o ctihodném českém králi, zvaném též Otec vlasti, dozvíte úplně všechno; sám by se možná divil. 

Otce vlasti odkládám na později, protože… Protože mi včera na stole přistál malý nenápadný balíček z nakladatelství BBart. Odstrčila jsem ho, že se do něj podívám později, ale balíček se začal cukat, nafukovat a vydával dokonce kňučivé vyčítavé zvuky. „Co nebo kdo se tak vehementně dovolává mé pozornosti?“ řekla jsem si a za chvíli přede mnou ležela menší knížka se spoustou obrázků, nazvaná Ella a její deníky aneb Dvojitá dávka odvahy. Autorkami jsou dvě Australanky: spisovatelka Meredith Costainová a malířka Danielle McDonaldová. Do češtiny bezvadně přeložila Marie Čermáková. 

Zajímá vás, kdo je Ella, a co svěřuje svému deníčku? Ella chodí do páté třídy a rozhodla se, že do deníku zapíše to, co by jinak nikomu neřekla. A je to psavá holčička, celá rodina se vždycky těší na básničky k narozeninám, například: 

Tati, jsi nejlepší, to všichni tvrdí.
Já ale dobře vím, že tvý fusekle smrdí.
Krásný Den otců, milovaný tatínku!
Moc pusinek od Elly, mlask mlask mlask! 

Z řečeného vyplývá, že v Austrálii drží nejen Svátek matek, ale také Svátek otců. A že Ella je opravdu hodně upřímná holčička. Taky má starosti, protože její pátá třída dostala novou paní učitelku a ke všemu se stala děsná věc: Ellu zradila její nejlepší kamarádka Peach Parkerová a hnusné, zrádné činy z její strany pokračují. 

Nervy na prasknutí… co asi bude dál? Dokáže Ella prosadit tu dvojitou dávku odvahy, o které byla řeč na začátku? Čtěte Ellu a její deníky, tam to všecko je! 

Na shledanou za týden se těší vaše Knižní záložka. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít