Přečtěte si knížku Atlas strašidel

Atlas plný strašidel vám přináší knižní záložka.

Pusť si mě

Atlas strašidel

Atlas strašidel - Foto: Nakladatelství Albatros Atlas strašidel ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka, a jdu rovnou k věci, neboli k těm dvěma knížkám, které jsem pro vás připravila.  

Musím vám sdělit, že v nakladatelství Albatros si docela hezky vymýšlejí: jejich novinka se jmenuje Atlas strašidel. Napsala Daniela Krolupperová, ilustrovala Eva Sýkorová - Pekárková a já si ty dvě autorky představuju, jak se strachy pajtlují, aby si na ně některá ta odhalená příšerka ve tmě nepočíhala. Možná se taky trochu hihňaly – a hned vám vysvětlím, proč. 

Atlas strašidel má dlouhý název: jmenuje se správně Atlas výskytu domácích strašidel v Čechách, na Moravě a ve Slezsku pro odbornou, širokou i dlouhou veřejnost. Nezapomněli na bystrozraké? Napadá mě, ale to už se dozvídám, že vědci přes strašidla se jmenují strašidlozpytci. A že nebýt různě nehodných lidí, nebyla by ani strašidla.  

Paní spisovatelka Krolupperová napsala: „Jak se tak lidé vyvíjeli od opičích doupat k mobilům, ukázalo se bohužel, že trpí celou řadou dalších povahových vad, chyb a nedostatků. Bývají zlí, sobečtí, hrabiví, lakotní, chamtiví, hamižní, nepřejícní, nespravedliví, zákeřní, krutí, nemilosrdní, podlí a záludní. Spravedlnost se na to už nemohla koukat, a tak vzniklo… no co asi? Peklo, samozřejmě. 

Abych vás trochu uklidnila, ocitují tři ze sedmi oblíbených omylů o strašidlech: Strašidla nejsou ani líná, ani nepořádná, a víte, z čeho mají strach?Strašidla mají strach z rychlých aut, moderních rychlovlaků (z Pendolina například ) a z letadel. Atlas strašidel se dělí na dvě zásadní části: ta první se jmenuje Strašidla pro bojsy, a ta druhá, kdo to ví? No přece Strašidla pro nebojsy.  

Dál to beru letem světem: Vrzníček je vysoký jako tátův palec, Sebemil je skřítek zrcadlový, Knihomol bydlí nahoře v knihovně a požírá knihy, lump jeden. Zajímá vás, co dělá skřítek smůlonoš zvaný Strup, jak to vypadá doma u permoníka, kdo bydlí v domě za devaterými horami, jestli je vodnička Tonička hezká a čím se zabývá Podvratník? 

Čtěte Atlas strašidel, tam to všecko je. 

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít