Poslechněte si pohádky našich malých návštěvníků

Věděli jste, že Rádio Junior pořádá exkurze pro školy? A že je na nich vážně sranda? No vážně! Poslechněte si, jaké rozhlasové pohádky naši návštěvníci (teď už určitě budoucí rozhlasoví moderátoři a herci) vymysleli.

...nebo kolem krku - Foto: Khalil Baalbaki ...nebo kolem krku ©

4. ZŠ Waldorfská, 30.11.2017 

Čtvrťáci ze ZŠ Waldorfská byli báječní. Byli se podívat v živém vysílání na Jakuba Voříška, popovídali si s ním a přáli si písničku Není nutno. Také plnili naše rozhlasové úkoly a zvládli je na jedničku. A jejich pohádka? Začala trochu jako Červená karkulka… Ale vždyť si ji poslechněte sami.  

 

Přehrát

Pohádka ZŠ Waldorfská, 30.11.2017

MŠ Bystřice u Benešova Slůňata a Myšáci, 23. 11.

 

Slůňata a Myšáci z Bystřice u Benešova byly tříletá a čtyřletá dráčata. Byla s nimi velká legrace. Jako první, co si v Rádiu Junior usmyslely, bylo lechtání jejich průvodkyně. Byly se podívat u Jakuba Voříška v živém vysílání a pohrály jsme si i ve studiu. Natočily tam třeba báječnou pohádku. Každé slůně řeklo jednu větu a parádní pohádka je tu. Malí myšáci pak přidali začátek a konec pohádky.  

 

Přehrát

Exkurze MŠ Slůňata, Bystřice u Benešova, 23.11.

5. C. ZŠ Rudná, 22.11.

 

Páťáci z Rudné byli super. Rozdělili se na dvě skupiny, na holky a kluky. Nejdřív se byly v živém vysílání ve studiu u Jakuba Voříška podívat holky. Kluci zatím plnili úkoly a moc si užili zkoušku politické debaty a Zelené vlny, kde informovali o vtipné situaci na našich silnicích. Holky pak parádně zazpívaly písničku pro malé kamarády. A nakonec všichni, každý jednou větou, vyprávěli pohádku. Na tu se mrkněte tady.  

 

Přehrát

Exkurze 5.C ZŠ Rudná, 22.11.

2. D. ZŠ Mukařov, 16.11.2017

 

Děti z 2. D. z Mukařova byly vážně skvělé! Ve studiu si živě zavysílaly s Jirkou Jogurtem Kohoutem, vybraly si písničku, a nestyděly se s Jirkou si pořádně popovídat. Ve vedlejším studiu potom splnily všechny úkoly na jedničku. Zvládly nám pomoct v „krmení rozhlasového archivu“, bez problémů poznaly „Kdopak to mluví“ a na závěr vymyslely bezva pohádku, kterou si můžete klidně hned poslechnout.  

 

Přehrát

Exkurze ZŠ Mukařov, 16.11.2017

Trojáci, 15.11.2017

 

Děti, které si říkají Trojáci, se přišly do Rádia Junior podívat hlavně proto, že se připravovaly na tzv. Projektové dny ve škole. Průvodkyní jim byla moderátorka a hudební dramaturgyně Jana Rychterová. Podívaly se s ní po celém Rozhlase a navštívily i zkoušku Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Ale nevynechaly samozřejmě ani živé vysílání Rádia Junior, kde si povídaly s Jakubem Voříškem a nahrály pro vás samozřejmě i jejich speciální krátkou pohádku. 

 

Přehrát

Exkurze Trojáci, 15.11.2017

2. A. ZŠ Praha 6, 5.10.2017

 

2. A. byla skvělá. Rozdělila se na dvě skupiny, na holky a na kluky. Všichni se byli podívat v živém vysílání na Petra Ševčíka a popovídali si s ním. Také samozřejmě plnili naše rozhlasové úkoly a vedli si báječně. A jejich pohádka? Kluci ji rozjeli a nebáli se ani zombíků a holky ji potom krásně přizdobily vílami a princeznami. Ale vždyť si to poslechněte.  

 

Přehrát

Pohádka 2.A. ZŠ Praha 6, 5.10.2017

5. C. ZŠ na Šutce, 21.9.2017 

S 5. C. jsme se na exkurzi pobavili a to nejen kvůli přítomnému prdícímu polštářku :-). A kromě toho, že 5. C. perfektně splnila všechny rozhlasové úkoly a popovídala si ve studiu s Jakubem Voříškem, našlo se v ní hned několik odvážných, kteří se chtějí v budoucnu věnovat náročné moderátorské profesi. Zajímá vás, co 5. C. ve studiu Rádia Junior nahrála? Tady to je.  

 

Přehrát

Pohádka 5.C. ZŠ na Šutce (21.9.)

5. A. ZŠ na Šutce 

S 5. A. byla na exkurzi legrace. Rozdělili se na dvě skupiny, na holky a kluky, a byli se podívat ve studiu u Jakuba Voříška, povídali si s ním v živém vysílání a dostali několik úkolů. Kluci byli trochu nepříjemně překvapení, když si jako úkol z klobouku vytáhli: provolávání slávy škole. A holky zase během dvou minut bezpečně poznaly, čí hlas náš mistr zvuku David „trošku“ upravil. A když potom dostali za úkol vyprávět nám všichni pohádku, jeden po druhém… ale co vám budu popisovat, rovnou si pohádku 5. A. poslechněte. 

 

Přehrát

Pohádka 5.A. ZŠ Na Šutce 14.9.2017

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Vysíláme Live
On Air
Zavřít