Plastové kelímky nejsou cool. Používejte hrnečky!

Po celém světě se vyrábí spousta kelímků na pití, které potom vyhodíme a nedají se nijak dál využít. A to vůbec není správné a ekologické. Proto jsme se v Českém rozhlase rozhodli začít pít z hrnečků. :-)

Ukaž svůj hrneček! Kelímky jsou out - Foto: Adam Kebrt Ukaž svůj hrneček! Kelímky jsou out ©

Fotogalerie

Pití z hrnečků místo z kelímků vymysleli naši kamarádi z Radia Wave. To je stanice Českého rozhlasu, která vysílá pro mladé lidi. Zkrátka takový starší brácha Rádia Junior. 

A nás na Rádiu Junior zase napadlo, jak využít ty úplně poslední vyhozené kelímky. Dali jsme do nich hlínu a vyseli semínka řeřichy. 

Řeřichu jsme sázeli na střešní zahrádce Českého rozhlasu - Foto: Khalil Baalbaki Řeřichu jsme sázeli na střešní zahrádce Českého rozhlasu ©

Řeřicha rychle roste, takže 17. června, kdy jsme slavili rozhlasový Ekologický den, jsme si s ní posypali chleba s máslem. 

Řeřicha rychle roste, takže si ji za pár dní můžete nasypat na chleba - Foto: Adam Kebrt Řeřicha rychle roste, takže si ji za pár dní můžete nasypat na chleba ©

A takové Ekologické dny bychom mohli slavit vlastně každý den, co říkáte? A můžeme začít tím, že odteď budeme pít z hrnečků. :-) 

Přehrát

O rozhlasovém Ekologickém dnu si s Hanou Biriczovou a Helenou Petákovou povídá Roman Víšek. A přidáme i pár tipů na prázdniny s Rádiem Junior.

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít