Petr Zápotocký se přestěhoval do Japonska a živí ho počítačové hry

Jaké je to žít v tak zajímavé zemi, jakou je Japonsko? Petr Zápotocký o tom ví své, a tak nám o tom přišel popovídat do Klubu Rádia Junior. Do Země vycházejícího slunce se dostal díky svému povolání. Pracuje jako rigger. Že nevíte, co to je? Napovíme, že to má co do činění s počítačovými hrami. To zní super, ne?

Jak se žije v Japonsku? - Foto: Fotobanka Pixabay, Licence Public domain CC0 Jak se žije v Japonsku? ©

Petr se podílí se na vývoji počítačových her a programuje to, aby se animované postavy hýbaly správně, tedy aby se jim správně ohýbaly ruce a nohy tam, kde se ohýbat mají, aby vypadaly jako živé. V Japonsku jsou počítačové hry velmi populární. 

 

Přehrát

Moderuje Jana. Host: Petr Zápotocký, rigger. Před 4 roky se přestěhoval do Japonska, kde pracuje jako rigger. Víte, co to je za povolání? Řeč bude ale i o Japonsku, a o životě v téhle vzdálené zemi. Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

Moderátorka Jana Rychterová se Petra ptala na život v Japonsku. Víte, že japonské vlaky jsou tak přesné, že se na nádraží dočkáte omluvy třeba i za půlminutové zpoždění? A napadlo by vás, že Japonci skoro vůbec nejedí sladkosti a ani je doma nepečou? I když jednu typickou sladkost také mají – vypadá jako knedlíček, je z rýžové mouky, uvnitř má jemnou fazolovou náplň a jmenuje se mochi. Petr vyprávěl třeba i o tom, že pokud máte tetování, nepustí vás tam do veřejných lázní a bazénů. Proč? Jen si to poslechněte. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít