Pětibojař David Svoboda je fakt borec!

Víte, kdo to je David Svoboda? Říkáte, že olympionik? Moderní pětibojař? Pak jste se trefili do černého stejně jako náš host, který musí střelbu ovládat na jedničku s hvězdičkou. A nejen ji. Součástí moderního pětiboje je i šerm, jezdectví, plavání a přespolní běh! O všech těchto disciplínách si Klárka Nováková s Davidem povídala a bylo to děsně prima. No vážně. Jen si to poslechněte a rovnou si k tomu vyplňte i super kvíz!

David Svoboda, moderní pětiboj - Foto: David Svoboda David Svoboda, moderní pětiboj ©

Fotogalerie

Být pětibojařem je pořádná makačka. Představte si, že David má tréninkem zaplněné kompletně celé dny od pondělí až do soboty! Na odpočinek má jen neděli. A jak vypadá Davidův běžný den? „Tak třeba dneska ráno jsem začal šermířskou lekcí s trenérem asi na půl hodinky. Potom jsem si zašermoval se soupeřema, kamarádama. Pak jsem měl plavecký program v bazénu…“ A teď se podržte, junioři, víte, kolik uplaval? „Něco kolem třech kilometrů. Po obědě rychlým a lehkým jsem šel na chvilku střílet a potom běhat zhruba deset kilometrů. A potom jsem přijel rovnou sem…“ A protože Klub Rádia Junior začíná v 19 hodin večer, tak je vidět, že David skutečně trénoval celý den. A to je hustokrutopřísný! 


David nám taky prozradil, jak vypadá jeho zlatá olympijská medaile a šermířská výstroj, na jakém principu funguje pětibojařská pistole i kterého koně má nejradši. A nejen to! Věděli jste o tom, že David Svoboda má dvojče? A že jeho o sedm minut starší brácha Tomáš je taky úspěšný sportovec? Děla triatlon, který se skládá z jízdy na kole, plavání a běhání. Pokud vás zajímá, jestli bráchové spolu spíš soupeří nebo si pomáhají, poslechněte si Klubu Rádia Junior s podtitulem Král pětiboje až do konce. A když si ho poslechnete, bude znát všechny správné odpovědi i do našeho kvízu o Davidovi. A to se vyplatí :P 

 

Přehrát

Moderuje Klárka. Host: olympionik a moderní pětibojař David Svoboda. O disciplínách moderního pětiboje a sportu.

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít