Pěstujte hrášek, sledujte, kolik vody vypije, a vyhrajte!

Je tu týden vody! A s ním i pokus Rádia Junior! Který jsem dostala na starost já, Denisa. Víc legrační, než úspěšná pěstitelka. A ačkoli by mnozí z vás jistě nad tímto úkolem jásali, mě nejprve napadla básnička.

Co myslíte, zvládnu vypěstovat takhle pěkný hrášek? - Foto: Fotobanka Pixabay Co myslíte, zvládnu vypěstovat takhle pěkný hrášek? ©

Deni není zahradnice
nemá k tomu vlohy
prchaly by slunečnice
kdyby měly nohy 

Pak si ale řekla Né!
s hráškem se to nestane
Všichni budou volat ááách
jaký ty máš krásný hrách! 

Ale teď vážně! Pusťte se do pěstování rostliny hrachu setého a můžete s Rádiem Junior soutěžit o báječnou cenu!  

Jak jistě dávno víte, všechno živé potřebuje vodu. A vaším soutěžním úkolem bude zjistit, kolik vody je potřeba na vypěstování rostlinky (nebo několika rostlinek) hrachu setého. 

Na našem webu čas od času uvidíte, jak roste náš hrášek v Rádiu Junior a můžeme si porovnat své přírůstky! Své úspěchy! Své velehrachy! 

1. den - příprava
 

 
Připravte si vatovou peřinku, nalijte na ni vodu, a uložte na ni hrášek. Hrášek pravidelně kontrolujte, a když začne vata vysychat, přidejte vodu. Vodu přidávejte každý den pomocí odměrky a pište si, kolik jí vaše budoucí hrachová rostlinka vypila. 

Tak takhle s pěstováním hrachu začínám! - Foto: Denisa Kimlová Tak takhle s pěstováním hrachu začínám! ©

 

12. den - nečekaný úspěch

 

Zdálo se mi, že než hrášek zapustil kořínky a něco se začalo dít, trvalo to hrozně dlouho. Skoro by si člověk řekl, že „to nefunguje“, ale pátý den hrášky pukly a do vaty se zapustil kořínek. A osmý den jsem dokonce měla chuť oslavovat, protože už byla vidět malá rostlinka. A teď se hrášku daří, roste, a to přesto, že ho pěstuju zrovna já. Tak mi držte palce, ať se mému hrášku-krasavci ještě do konce příštího týdne něco nepřihodí :-). A doufám, že se krásně staráte o své hrášky a básníte o sto šest, abyste mohli vyhrát s Rádiem Junior. 

Konečně to roste! - Foto: Denisa Kimlová Konečně to roste! ©

 

Takže pěstujte taky, dávejte vašemu hrášku tolik potřebnou vodu a od 26. 6. do 30. 6.2017 do 12:00 nám posílejte na mail radiojunior@rozhlas.cz fotku vašeho výpěstku a množství vody, které vypil. Navíc připojte i vlastní, hlavou vymyšlenou, básničku o hrášku. Jeden z nejlepších pěstitelů a básníků získá stolní hru pro celou rodinu Česko Junior. A ještě bude slavný! Jeho dílo si totiž budou moct všichni přečíst na webu Rádia Junior. 

Pravidla soutěže naleznete dole pod článkem. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Vysíláme Live
On Air
Zavřít