Nesnášíte cvičení na klavír? Honza ho miluje! Co se mu na tom líbí?

Honza Čmejla je na první pohled obyčejný kluk. Něco zvláštního na něm ale je! V šesti letech se rozhodl, že bude hrát na klavír a od té doby jde za svým cílem. Baví ho to pořád?

Honza Čmejla je talentovaný klavírista. - Foto: Šárka Mattová Honza Čmejla je talentovaný klavírista. ©

Za pouhých devět let, které se Honza klavíru věnuje, se stal vítězem mnoha klavírních soutěží, koncertuje, často hraje v doprovodu různých orchestrů. Jeho nejnovějším úspěchem je to, že vyhrál mezinárodní rozhlasovou soutěž Concertino Praga. Prozradil, že díky tomu bude mít velký koncert v pražském Rudolfinu a natočí svoje první CD. 

My mu moc fandíme! A vy budete určitě taky, až si poslechnete, jaký super kluk to je. Pusťte si celý rozhovor: 

 

Přehrát

Moderuje Jana. Host: Jan Čmejla, klavírista. V 11 letech hrál s filharmonií, má za sebou řadu vítězství v hudebních soutěžích. Má ale čas i na něco jiného? Chtěl s tím někdy seknout? Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

Moderátorka Jana Rychterová se ho v Klubu Rádia Junior ptala, jestli měl někdy pocit, že by chtěl s hraním na klavír seknout. Nebudete tomu věřit, ale ne. Honza hru na klavír opravdu miluje, dobrovolně a rád cvičí několik hodin denně, o víkendu si to klidně protáhne na celý den. Protože se svým koncertováním stále častěji vyráží do světa, hodně se věnuje i angličtině. Je to prostě borec, co ví už v patnácti letech, čím by se chtěl jednou stát. Klavíristou. 

 

Klub Rádia Junior běží každý všední den od 19:00 na Rádiu Junior. Naladit si nás můžete zde.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít