Můj anděl se umí prát

Kdo ochrání Oskara před zlomyslnými spolužáky? Dozvíte se to v Knižní záložce.

Pusť si mě

Stáhnout

Můj anděl se umí prát

Můj anděl se umí prát - Foto: Nakladatelství Albatros Můj anděl se umí prát ©

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka. Pro začátek vám vylíčím příhodu a říkám rovnou, že v ní hraju důležitou roli.  

To bylo tak: Nedávno skončil v Praze na Výstavišti mezinárodní festival Svět knihy 2014, kde, jak jistě chápete, jsem nemohla chybět. Byla tam velká spousta knih a odhadem tvrdím, že jsem viděla ještě víc lidí, než knih, čemuž přálo zachmuřené počasí. Motala jsem se hlavně u stánků, které nabízely dětské knihy. Najednou jsem uslyšela, že takový vytáhlý kluk, něco mezi deseti a dvanácti lety, se jasným hlasem zřetelně ptá: Znáte knižní záložku Rádia Junior? 

Slečna za pultem radostně překvapila kluka i mě, když řekla: Ano, znám ji; občas místo pozdravu kráká jako vrána.  

A kluk pokračoval: Mohl bych dostat támhletu knížku se slevou? Za chvilku už si ji odnášel. Netušil, že v ní má podnájemnici, totiž mě, zvědavou knižní záložku. 

Knihu Můj anděl se umí prát napsal Roman Brat, ilustroval ji Miroslav Regitka a vydal Albatros. Jak je to s tím andělem a za koho se pere? Napovím jen, že vypravěčem s hrdinou těch napínavých příhod, co se na něj lepí jako na magnet, je jedenáctiletý kluk Oskar. Není žádný lamželezo, nýbrž hubeňour v brýlích, ke všemu slušňák, který nechodí žalovat rodičům ani hezké pančitelce jménem Monika. Naštěstí má prima kamaráda, a vy už asi víte, že to je ten anděl, anděl Oskariel, co dokáže vnuknout Oskarovi spoustu bezvadných a občas hodně drsných nápadů. Jakých? 

Čtěte knihu Můj anděl se umí prát, tam to všechno je.  

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít