Malí hrdinové s velkým srdcem. Kdo získal cenu Dětský čin roku?

Jaké odvážné příběhy zvítězily v letošním ročníku projektu Dětský čin roku? Podívejte se na video a poslechněte si reportáž přímo ze slavnostního vyhlášení. Povídali jsme si nejen s dětmi, ale také s ambasadorkou Rádia Junior Zorou Jandovou, se zpěvačkou Petrou Černockou, kterou určitě znáte jako slavnou filmovou Saxanu, nebo s hercem Alešem Hámou.

Každý se může stát hrdinou. - Foto: Šárka Mattová Každý se může stát hrdinou. ©

Rádio Junior se do akce Dětský čin roku zapojuje pravidelně. Nevynechali jsme ani letos. Soutěž probíhá v několika kategoriích od „Záchrany lidského život“ až po „Pomoc starším lidem“ a v každé kategorii vždy zvítězí jeden zaslaný příběh. 

Během slavnostního vyhlášení jsme vyzpovídali i čestného předsedu Nadačního fondu Dětský čin roku, kterým je herec Aleš Háma. Tak si to poslechněte. 

 

Přehrát

Poslechněte si reportáž ze slavnostního vyhlášení projektu Dětský čin roku 2018

Děti mají své patrony a ti je při slavnostním předávání cen doprovázeli a pomáhali jim jejich příběh představit ostatním. Letos to byli například herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká nebo mistr světa v cyklistice Jiří Ježek. 

Chcete si přečíst vítězné příběhy? Najdete je na webových stránkách www.detskycinroku.cz. 

Také naše ambasadorka Zorka Jandová je patronkou jedné ze soutěžních kategorií, a to kategorie „Pomoc přírodě“. V té zvítězila čtrnáctiletá Nikola Šindelářová, která společně se svým dědečkem pomohla poraněnému káněti. Dalším oceněným byl například příběh chlapce, který pomohl zachránit život spolužačce s hypoglykémií. 

Podívejte se na video, ve kterém jsme si popovídali se Zorou Jandovou a Petrou Černockou. 

 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít