Kouzelný polštář a Pohádky před spaním

Tentokrát se Knižní záložka zavrtala hned do dvou knížek, které se krásně čtou před spaním.

Pusť si mě

Stáhnout

Kouzelný polštář a Pohádky před spaním

Kateřina Sechovcová: Kouzelný polštář - Foto: Nakladatelství Argo Kateřina Sechovcová: Kouzelný polštář ©

Milí kluci, holčičky a holky, další týden utekl a hlásí se vaše knižní záložka. 

Přehrát

Stáhnout

Kouzelný polštář a Pohádky před spaním

Řeknu vám rovnou, že už jsem viděla různé knížky; některé voněly po kytkách a po ovoci, dokonce po zmrzlině!, z jiných vypadávaly mrňavé hračky, nebo v nich byly doplňovací obrázky, obtisky, kapsičky s překvapením a znám jednu knížku, která, když se otevře, vztyčí se v ní na mou duši egyptská pyramida. 

Ale ta dnešní knížka, to je, přátelé, zážitek. Vydalo ji Argo, je od Kateřiny Sechovcové, jmenuje se Kouzelný polštář – a je to polštář! 

Prostě – byl jeden polštář, on to byl spíš polštářek a na něm byla kočička a ta kočička, pokud se rozhodla a odhodlala ke skoku..., ale o tom se můžete přesvědčit sami, když si ten polštář položíte pod hlavu. 

Vysoukala jsem se z knížky, co se jmenuje Kouzelný polštář a rovnou jsem hupsla do Pohádek před spaním. Napsala Zuzana Pospíšilová, ilustrovala Edita Plicková a vydal Portál. 

Zuzana Pospíšilová: Pohádky před spaním - Foto: Nakladatelství Portál Zuzana Pospíšilová: Pohádky před spaním ©

Taky v Pohádkách před spaním je mi pěkně, a rovnou mě napadlo, že tahle knížka by mohl být prima dárek pro rodiče: pohádky jsou dlouhé tak akorát, aby dítě uspaly, a krátké tak akorát, aby je uspávač přečetl, aniž u toho zívá, nebo dokonce usíná. 

Přečtu vám, jak začíná pohádka O pyšné panence: „V jednom velkém obchodě s hračkami měli oddělení, kdy byly jen a jen panenky. Malé, velké, mrkací, chodící, mluvící, miminka s výbavičkou, zkrátka, jaké kdo chce,“ napsala paní spisovatelka Pospíšilová. 

A my si zkusíme vzpomenout, jaké další panenky ještě známe. Třeba česací, s opravdickými vlásky; různě převlíkací, čůrací panenku, které dá její holčička napít a pak ji přebalí, černošku, Číňanku, slečinku, miminko... 

Všechny tyhle panenky a panáčky a další hračky najdete v Pohádkách před spaním, protože jsou tam (kromě moc pěkných obrázků): kouzelné pohádky, pohádky o zvířátkách, pohádky pro zlobidýlka, letní, zimní a strašidelné pohádky, pohádky pro kluky a taky pohádky z pokojíčku. 

Jedna z nich se jmenuje Knihovníček, a jak vám už jistě došlo, do té se zavrtám a počkám si tam na další knížku, s kterou přijdu příští týden. Zatím se mějte dobře. 

To vám vzkazuje vaše knižní záložka.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít