Komiks může vytvořit každý, tvrdí jeden z nejznámějších českých kreslířů

Petr Kopl má práci jako ze snu! Živí ho kreslení komiksů a ilustrování knížek. Jenže někdy to může být i pěkná dřina, jak se od něj v Klubu Rádia Junior dozvěděla Jana Rychterová. Kolik toho za den nakreslí? A jak se podle něj pozná talent?

Autoportrét Petra Kopla - Foto: Petr Kopl Autoportrét Petra Kopla ©

Nad komiksy přemýšlí celý den. Kreslení věnuje mnoho hodin. A je to vidět. Připravuje už druhý díl oblíbeného Komiksového náčrtníku. Jeho práci jste mohli vídat například ve Čtyřlístku, kam kreslil příběhy dvou čarodějek Morgavsy a Morgany. Ty si teď můžete pořídit i v knižní podobě. Dobře ho znají čtenáři knih Veroniky Válkové, nebo časopisu ABC. A co dělal Petr před tím, než se začal věnovat kreslení na plný úvazek? Prozradíme, že třeba válel sudy v pivovaru. 

 

Přehrát

Moderuje Jana. Host: Petr Kopl, ilustrátor komiksů. Jak vypadá pracovní den kreslíře komiksů, a kolik hodin denně sedí u stolu? Můžete se naučit tvořit vlastní komiksy i vy? Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

Petr nám taky řekl, jak se podle něj pozná talent. Hlavní je, aby člověk kreslil s radostí a zápalem. Komiks může ale vytvořit každý. Jestli bude dobrý, o tom pak rozhodne právě talent autora. 

Zkoušel někdy namalovat i obraz? Jak vypadá jeho pracovní den? A jak se dá kreslením pomáhat dobré věci? To všechno zjistíte, když si poslechnete audio. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít