Kdo miluje koně, tohle si nesmí nechat ujít!

Co potřebuje šťastný kůň a proč mu není dobře samotnému? Ve čtvrtečním Klubu Rádia Junior si budeme povídat o těch nejlepších zvířatech na světě - KONÍCH. Poslouchej nás 26. října od 19 hodin na Rádiu Junior nebo na Dvojce.

Zvířecí agentka Verča si s vámi bude povídat o koních. - Foto: Fotobanka Pixabay Zvířecí agentka Verča si s vámi bude povídat o koních. ©

Proč jsou koně skvělí? 

1) Jsou krásní. Jedním z nejobdivovanějších českých koní je tenhle fešák Baron fan Odingastate. 

Baron fan Odingastate - Foto:  Dostihové závodiště Pardubice Baron fan Odingastate ©

2) Dá se na nich jezdit. Jedno arabské přísloví říká, že na koňském hřbetě je ráj srdce. A je to pravda – z koňského sedla hned vypadá svět lépe. 

Už jsi někdy jel/a na koni? - Foto: Fotobanka Pixabay Už jsi někdy jel/a na koni? ©

3) Jsou fakt rychlí. Jedním z nejslavnějších dostihových koňů byl Phar Lap z Nového Zélandu. Byl tak dobrý, že neustále vyhrával, a proto potřeboval ochranku. Dennodenně mu totiž hrozilo, že na něj někdo vystřelí. 

Takhle vypadal legendární kůň Phar Lap. - Foto: Charles Daniel Pratt, Wikimedia Commons Takhle vypadal legendární kůň Phar Lap. ©

4) Jsou to kámoši! Často tvoří se svým chovatelem nebo chovatelkou nerozlučnou dvojku. Je to ale stejné jako u lidí - člověk si musí jejich důvěru získat a zacházet s ní opatrně. 

Opravdové přátelství, viďte? - Foto: Fotobanka Pixabay Opravdové přátelství, viďte? ©

5) Jsou tajemní. Uctívali je jak indiáni, tak Slované. Fascinovala je totiž nezkrotná síla divokých koní. Kdo uměl divokého koně zkrotit, byl za borce. 

Koně jsou magická zvířata. - Foto: Fotobanka Pixabay Koně jsou magická zvířata. ©

 

Chceš se o koních dozvědět víc? Nalaď si Klub Rádia Junior ve čtvrtek 26.10. od 19 hodin zde. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít