Kdo miluje koně, tohle si nesmí nechat ujít!

Co potřebuje šťastný kůň a proč mu není dobře samotnému? Ve čtvrtečním Klubu Rádia Junior si budeme povídat o těch nejlepších zvířatech na světě - KONÍCH. Poslouchej nás 26. října od 19 hodin na Rádiu Junior nebo na Dvojce.

Zvířecí agentka Verča si s vámi bude povídat o koních. - Foto: Fotobanka Pixabay Zvířecí agentka Verča si s vámi bude povídat o koních. ©

Proč jsou koně skvělí? 

1) Jsou krásní. Jedním z nejobdivovanějších českých koní je tenhle fešák Baron fan Odingastate. 

Baron fan Odingastate - Foto:  Dostihové závodiště Pardubice Baron fan Odingastate ©

2) Dá se na nich jezdit. Jedno arabské přísloví říká, že na koňském hřbetě je ráj srdce. A je to pravda – z koňského sedla hned vypadá svět lépe. 

Už jsi někdy jel/a na koni? - Foto: Fotobanka Pixabay Už jsi někdy jel/a na koni? ©

3) Jsou fakt rychlí. Jedním z nejslavnějších dostihových koňů byl Phar Lap z Nového Zélandu. Byl tak dobrý, že neustále vyhrával, a proto potřeboval ochranku. Dennodenně mu totiž hrozilo, že na něj někdo vystřelí. 

Takhle vypadal legendární kůň Phar Lap. - Foto: Charles Daniel Pratt, Wikimedia Commons Takhle vypadal legendární kůň Phar Lap. ©

4) Jsou to kámoši! Často tvoří se svým chovatelem nebo chovatelkou nerozlučnou dvojku. Je to ale stejné jako u lidí - člověk si musí jejich důvěru získat a zacházet s ní opatrně. 

Opravdové přátelství, viďte? - Foto: Fotobanka Pixabay Opravdové přátelství, viďte? ©

5) Jsou tajemní. Uctívali je jak indiáni, tak Slované. Fascinovala je totiž nezkrotná síla divokých koní. Kdo uměl divokého koně zkrotit, byl za borce. 

Koně jsou magická zvířata. - Foto: Fotobanka Pixabay Koně jsou magická zvířata. ©

 

Chceš se o koních dozvědět víc? Nalaď si Klub Rádia Junior ve čtvrtek 26.10. od 19 hodin zde. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Vysíláme Live
On Air
Zavřít