Jaroslav Uhlíř prozradil, kde všude ho přepadá inspirace

Na jakém nečekaném místě může vzniknout hit? Jedním z hostů Klubu Rádia Junior byl tentokrát slavný hitmaker Jaroslav Uhlíř. S Denisou Kimlovou si povídal o tom, jak se píší písničky a zavzpomínal také na spolupráci se Zdeňkem Svěrákem.

Jaroslav Uhlíř - Foto: Šárka Mattová Jaroslav Uhlíř ©

 

Přehrát

Moderuje Denisa. Jak se z člověka stane "hitmaker"? Je možné, aby jedna písnička zařídila autorovi bohatství a slávu na celý život? Které hity se zdržely v hitparádách nejdéle? Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

Protože na rádiu junior se zabydlela hitparáda, vybrala si moderátorka Denisa Kimlová pro svůj Klub Rádia Junior téma "O hitech". 

A podle toho si také pozvala své hosty. Jakou životnost mají hity, a které teď zrovna frčí? To v rozhovoru prozradil Martin Hrdinka - moderátor televizních a rozhlasových hitparád a diskžokej. Nový pořad Hitparáda Rádia Junior, ve kterém můžete hlasovat i vy, přišla představit naše milá moderátorka Klára Nováková. 

Do studia zavítal také legendární skladatel Jaroslav Uhlíř, jehož písničky znají snad všichni. Ve dvojici se Zdeňkem Svěrákem napsali spoustu slavných hitů a to nejen do filmů a pohádek. 

Moderátorka Denisa Kimlová a Jaroslav Uhlíř - Foto: Šárka Mattová Moderátorka Denisa Kimlová a Jaroslav Uhlíř ©

 

Určitě si také vybavíte oblíbený pořad Hodina zpěvu, který tahle skvělá dvojka připravuje od roku 1988. No jen si to zkuste spočítat - kolik je to už let? S Jaroslavem Uhlířem si Denisa povídala o tom, jak se rodí hit. Vznikne jako první text, nebo muzika? A u jaké dnes oblíbené písničky tehdy vůbec nečekali, že se proslaví? 

Dozvíte se i to, že inspirace si nevybírá. Slavný hit Já se vznáším vznikl například na opravdu zvláštním místě, které byste určitě nehádali. Na jakém? Pusťte si audio a dozvíte se to. 

Klub Rádia Junior běží každý všední den od 19 hodin na Rádiu Junior nebo na Dvojce. Naladit si nás můžeš zde.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít