Jana v říši květin. Co překvapivého zjistila?

Víte, že existují květiny, které smrdí a dokonce i takové, které se hýbou a loví hmyz? V sobotním Klubu Rádia Junior jsme se vypravili do botanické zahrady na pražském Albertově zjistit, co všechno teď v květnu kvete.

Jana Rychterová odhaluje tajemství říše květin. - Foto: Kateřina Perglová Jana Rychterová odhaluje tajemství říše květin. ©

Moderátorka Jana Rychterová se vydala za botaničkou Věrou Hroudovou. Probraly spolu třeba květinové rekordy. Jana tak už teď ví, proč ochideje patří mezi nejdéle kvetoucí rostliny a proč mají tak krásně barevné květy. Ptala se i na to, která květina nejvíc voní, nebo která je naopak největší smraďoch rostlinné říše. Toho smraďocha vám prozradíme – je to zmijovec titánský, který vypadá jako… No, to si poslechněte sami. 

 

Přehrát

Moderuje Jana. Dnes jsme se vydali do říše květin. Která květina je nejvoňavější? Která je největší "smradlavka"? Která láká nejvíc hmyzu a proč je některá květina masožravá? Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

A jak je to s tím letošním květnem? Je opravdu tak studený, jak dospělí tvrdí? Co si rostliny počnou, když mrzne? A proč mráz některým rostlinám květy poškodí a některé se dovedou mrazu bránit? To všechno se dozvíte, když si pustíte tenhle díl Klubu Rádia Junior. 

Věra Hroudová nám taky ukázala, jak to vypadá, když kytka loví! Je to úplně jak z nějakého sci-fi filmu. Podívejte se na video. 

 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít