Indonésie blízká i vzdálená

Měsíc želv – takový bude říjen v Zoo Brno. Celý ho tam věnují mořským želvám a jejich ochraně. O tom my na Rádiu Junior taky něco víme :)

Kareta pravá v moři - Foto: Hana Svobodová Kareta pravá v moři ©

Pravidelným hostem v našem vysílání je bioložka Hana Svobodová, která se už jako malá holka rozhodla, že až bude velká, bude se věnovat mořským želvám. Sen se jí splnil a ona pomáhá s jejich záchranou v Indonésii. O své práci i zemi, která se jí stala druhým domovem, umí moc hezky vyprávět. Pokud si to chcete připomenout, poslechněte si Klub o Indonésii. Dozvíte se například, jací tam žijí lidé, jakou mají indonéské děti školu, co si rády oblékají, s čím si hrají nebo co si dát v Indonésii k jídlu. 

Přehrát

Moderuje Šárka. Host: bioložka Hana Svobodová. Indonésie známá i neznámá. Víte, jak se řekne indonésky "dobrý den"? Jací jsou tam kluci a holky a co je první otázka, když se lidé potkají? Plus pravidelná rubrika Knižní záložka Jany Klusákové.

Další zajímavá témata pro vás denně připravujeme. Poslouchejte od pondělí do neděle od 19 hodin v digitálním vysílání Rádia Junior nebo na Dvojce Českého rozhlasu. Těšíme se na vaše ohlasy!  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Vysíláme Live
On Air
Zavřít