FOTOPŘÍBĚH: Egu a Babu v Africe

Tak tohle je Babu – nejvěrnější kamarád trabanta Egu. Tedy vlastně je to jeho nejdůležitější součást – motor. Motor, o kterém si hodně lidí myslelo, že nic nezvládne. Ale mýlili se!

Žlutý trabant Babu, nejvěrnější kamarád trabanta Egu - Foto: Pavel Šimek Žlutý trabant Babu, nejvěrnější kamarád trabanta Egu ©

Egu a Babu – dva žlutí trabanti – si splnili sen, vydali se do světa a dokázali, že „když se chce, tak to jde“. A právě o tom je i náš pořad – Cestování nás baví! Je totiž nejen o cestovatelích – ale hlavně o lidech, kteří si šli za svým snem. 

Představte si, že tahle stará motorka Jawa objela celý svět – skoro 50 000 km! Ten, kdo na ní seděl, motorkář Pavel Suchý, musel občas během své osmiměsíční cesty jíst i plesnivé rozinky. Ale klidně by jel znova – a na stejném stroji! 

Stará motorka Jawa, která objela celý svět - Foto: Pavel Suchý Stará motorka Jawa, která objela celý svět ©

Sto tisíc kilometrů za 20 let se chystá ujít tento poutník. Jmenuje se Petr Hirsch. 

Cestovatel Petr Hirsch - Foto: Petr Hirsch Cestovatel Petr Hirsch ©

Ve studiu nám prozradil i to, že si ho v Turecku spletli s teroristou a zatkli ho – ale vše dobře dopadlo, a proto se mohl vyfotit i s dráčkem Rádia Junior :-) 

Cestovatel Petr Hirsch se vyfotil s dráčkem Rádia Junior - Foto: Petra Lazáková Cestovatel Petr Hirsch se vyfotil s dráčkem Rádia Junior ©

Roman Vehovský putoval sedm let po světě autostopem. Jezdil tedy všemi možnými auty, koňským povozem, na koni samotném – dokonce se vezl i na velbloudovi, na oslíkovi a na lodi! Jednou Romana přepadli bandité – ptáte se, jak to s ním dopadlo? Poslouchejte Rádio Junior a dozvíte se to! 

Roman Vehovský napsal o svém putování knížku - Foto: Roman Vehovský Roman Vehovský napsal o svém putování knížku ©

Kluci a holky, zkuste uhodnout, jak velká mohou být hejna tučňáků na Antarktidě! Asi neuvěříte – ale náš host Karel Wolf tvrdí, že viděl 400 tisíc tučňáků najednou! A my mu to věříme – mrkněte na tu fotku! 

Hejna tučňáků v Antarktidě - Foto: Karel Wolf Hejna tučňáků v Antarktidě ©

A jak se Karel za tučňáky na Antarktidu dostal? Na téhle krasavici:
 

Loď, na které se Karel Wolf dostal za tučňáky na Antarktidu - Foto: Karel  Wolf Loď, na které se Karel Wolf dostal za tučňáky na Antarktidu ©

Tak tohle je jeden z důležitých nástrojů Petra Kabátka. Petr je totiž entomolog – to znamená, že zkoumá a objevuje nové druhy hmyzu v těžko přístupných oblastech světa. Třeba tady na té fotce je zrovna v Jemenu. 

Petr Kabátek zkoumá hmyz v Jemenu - Foto: Petr Kabátek Petr Kabátek zkoumá hmyz v Jemenu ©

Bez nástroje by se na svých cestách neobešel ani Ondřej Prosický. Jeho fotoaparát už procestoval téměř celý svět a zachytil i bitvy divokých zvířat a ptáků. 

Fotograf Ondřej Prosický v akci - Foto: Ondřej Prosický Fotograf Ondřej Prosický v akci ©

Indonésie je barevná země plná usměvavých dětí. Některé z nich potřebují pomoc.  

Jana Wolfová se vypravila za dětmi do Indonésie - Foto: Jana Wolfová Jana Wolfová se vypravila za dětmi do Indonésie ©

To ví dobře i Jana Wolfová, která dětem z ostrova Lombok pomáhá i tancem! A to můžete i vy, holky a kluci. Poslouchejte pořad Cestování nás baví – Za tancem do Indonésie! 

Jana Wolfová vyučuje indonéské děti tanec - Foto: Jana Wolfová Jana Wolfová vyučuje indonéské děti tanec ©

„Naše velké nemocnice, doktorů mají na tisíce. Injekcí nás postraší, ale nemoc zaplaší. Jenže někde v Africe, je doktor na tři vesnice.“ A právě proto tam jezdí pan doktor Rastislav Maďar. Pomáhá dětem. Tím si splnil svůj dětský sen, jako všichni hosté našeho pořadu „Cestování nás baví“. 

Lékař Rastislav Maďar v africké vesnici Chinkali - Foto: Rastislav Maďar Lékař Rastislav Maďar v africké vesnici Chinkali ©

Na Rádiu Junior každou sobotu v 15 hodin nebo v neděli v 9 hodin! Tak pojďte s námi cestovat, nebudete litovat! 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít