Děti vybraly vítěznou fotku Czech Press Photo

Czech Press Photo 2014 je soutěž novinářských fotografií. Ty nejlepší z nich hodnotila vedle mezinárodní poroty i dětská porota Českého rozhlasu.

Dětská porota na Czech Press Photo - Foto: Tereza Svobodová Dětská porota na Czech Press Photo ©

Jejími členy se stalo šest účastníků prázdninového klání Ušounova štafeta a předsedou byl Tomáš Coufal, posluchač a fanoušek Rádia Junior. Dětští porotci se sešli v neděli 12. října 2014 v rezidenci pražského primátora a pečlivě vybírali tu nejlepší fotku.
Nakonec se všichni společně shodli na fotografii s názvem Souboj.
Jejího autora Roberta Hlavicu ocenili Cenou dětí, tedy křišťálovým objektem a možností uspořádat vlastní výstavu! 

Vítězný snímek spolu s dalšími si můžete prohlédnout na výstavě Czech Press Photo 2014, a to od 21. listopadu do 31. ledna příštího roku. 

Dětská porota ocenila tuto fotografii - Foto: Jana Žáková Dětská porota ocenila tuto fotografii ©

Na výstavě fotografií byl i Ušoun 

Lída Kačenková, jedna z členek poroty, nám napsala: Díky Ušounovi, se kterým jsme o prázdninách soutěžili v Ušounově štafetě, jsem se dostala i do dětské poroty soutěže Czech Press Photo. A tak jsem dnes na slavnostní předávání cen jednotlivým fotografům vzala zase na oplátku Ušouna. A tak Ušoun zdraví z vernisáže výstavy fotografií Czech Press Photo! 

Lída Kačenková a Ušoun zdraví z vernisáže výstavy fotografií Czech Press Photo - Foto: Olga Kačenková Lída Kačenková a Ušoun zdraví z vernisáže výstavy fotografií Czech Press Photo ©

 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít