Co vás čeká v Klubu Rádia Junior?

Na palubu! Tento týden nás v Klubu Rádia Junior čekají zase samí zajímaví hosté. Kapitán „pirátské“ plachetnice a jeho syn nám přijdou vyprávět o životě na moři, o životě v oblacích nám zase něco poví sympatická letuška a youtuberka. Zabrousíme ale také do světa gymnastiky, nebo chovatelů holubů. Nalaďte si nás každý den v 19:00.

Replika historické plachetnice La Grace. - Foto: Josef Dvorský Replika historické plachetnice La Grace. ©

Pondělí 7. 1. 2019
Linka důvěry – Začátek…
Říká se, že každý začátek je těžký. Musíme se naučit nové věci, nové dovednosti, zvykat si na nové lidi nebo třeba spolužáky. Na druhé straně je každý nový začátek novou šancí, jak něco jiného a možná i lepšího začít. S novým začátkem nám na začátku nového roku 2019 poradí a pomůže psycholožka Bára a Linka důvěry.
Moderuje Romana Růžičková.
19:45 Hajaja: O zloději času. 

Josef Dvorský – kapitán historické plachetnice La Grace. - Foto:  Putování s La Grace Josef Dvorský – kapitán historické plachetnice La Grace. ©

Úterý 8. 1. 2019
Klub Rádia Junior
Hosté: Josef Dvorský, kapitán lodi se synem Filipem. V úterním Klubu se vydáme na moře. Do studia přijde kapitán lodi, který brázdí mořské vlny s replikou historické plachetnice La Grace! Jak se taková loď řídí? Co se děje, když nevane ten správný vítr? Opravdu se pod kapitánem houpe země, i když vystoupí z lodi? A jaké je to vyrůstat na lodi?
Moderuje Jana Rychterová.
19:45 Hajaja: O zubu času. 

Středa 9. 1. 2019
Klub Rádia Junior
Host: Lucie Jeschková, letuška. Jaké jsou a kam nejčastěji směřují dlouhé zimní lety? Jak se na ně co nejlépe připravit? A co s únavou po letu? Nejen o tom si budeme povídat se sympatickou letuškou a zároveň youtuberkou a blogerkou Luckou z jaletim.cz.
Moderuje Klára Nováková.
19:45 Hajaja: O zastaveném čase.  

Čtvrtek 10. 1. 2019
Klub Rádia Junior
Host: Jan Jonáš, holubář. Víte, kdo je moravský pštros nebo pražský rejdič krátkozobý?
Jsou to holubi. Ve zvířecím Klubu si tentokrát projdeme historii holubářství, zjistíme, jestli ještě vznikají nová holubí plemena, a pozveme vás na víkendovou výstavu holubů do Lysé nad Labem.
Moderuje Veronika Hájková.
19:45 Hajaja: O vráceném čase.  

Pátek 11. 1. 2019
Klub Rádia Junior
Host: Zdeněk Ležák, spisovatel, publicista. V pátečním Klubu nahlédneme
do světa her, počítačů, nových objevů v přírodě a dalších zajímavých věcí kolem nás!
Moderuje Roman Víšek.
19:45 Hajaja: O zlatém čase. 

Gymnastika je krásný sport, vyžaduje ale velký trénink. - Foto: Fotobanka Pixabay Gymnastika je krásný sport, vyžaduje ale velký trénink. ©

Sobota 12. 1. 2019
Klub Rádia Junior – Moderní gymnastika
Ještě před pár dny všichni jedli, pili a hodovali. Málokdo myslel na to, že by si mohl třeba i zasportovat. Malé slečny, které se věnují moderní gymnastice, ovšem nezahálejí. Jak často trénují, aby mohly vyhrávat v soutěžích? Kdo jim vymýšlí krásné ozdoby na soutěžní dresy? A bolí moderní gymnastika? Jak se dá natrénovat, aby se obruč vždycky přikutálela zpátky k tomu, kdo ji poslal pryč?
Moderuje Jana Rychterová.
19:45 Hajaja: O ztraceném čase. 

Neděle 13. 1. 2019
Klub Rádia Junior – Pardubice
Host: Dagmar Magincová, lingvistka. Je tu začátek roku a tak máme příležitost zamyslet se nad tím, co je napsané v kalendáři. Podle čeho se jmenují jednotlivé dny v týdnu? Odkud mají svůj název roční období? A kde se vzala jména jednotlivých měsíců v roce?
Moderuje Zdeněk Novák.
19:45 Hajaja: O souboji s časem. 
 

Klub Rádia Junior běží každý všední den od 19 hodin na Rádiu Junior nebo na Dvojce. Naladit si nás můžeš zde.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít