Co vás čeká v Klubu Rádia Junior?

Á, bé, cé, dé... že už to dál přece moc dobře znáte? Prázdninová cestovní abeceda vás i tak překvapí! Zkusíte si různé jazykolamy a hádanky a prozradíme vám, podle čeho se jmenujeme. Každý den v 19 hodin na Rádiu Junior nebo na Dvojce.

Hostem tento týden bude odbornice na abecedu, spisovatelka a pedagožka Dagmar Magincová. - Foto: Lucie Seifertová Hostem tento týden bude odbornice na abecedu, spisovatelka a pedagožka Dagmar Magincová. ©

Pondělí 7. 8. 2017
Prázdninová cestovní abeceda
Hrát se dá nejen s kamarády a hračkami, ale hrát si můžeme i se slovy. V pondělním Klubu Rádia Junior si zkusíme jazykolamy, přesmyčky i hádanky. Hostem moderátora Zdeňka Nováka bude odbornice na abecedu, spisovatelka a pedagožka Dagmar Magincová. A přijde i skřítek Hajaja s pohádkovým seriálem Pinocchio.
 

Úterý 8. 8. 2017
Prázdninová cestovní abeceda
Rádi poznáváme svět. Ale podle čeho vznikaly názvy jednotlivých zemí a měst, ve kterých bydlíme? Nejen to se dozvíte v úterním Klubu Rádia Junior. Hostem moderátora Zdeňka Nováka bude odbornice na abecedu, spisovatelka a pedagožka Dagmar Magincová. A taky si poslechnete pohádku Pinocchio od skřítka Hajaji. 

Středa 9. 8. 2017
Prázdninová cestovní abeceda
Často cestujeme po Česku. Podle čeho se jmenují české hrady a zámky? O tom nám poví host středečního Klubu Rádia Junior odbornice na abecedu, spisovatelka a pedagožka Dagmar Magincová. A Hajaja nám zas poví o dalším dobrodružství dřevěného panáčka Pinocchio. Těší se na vás moderátor Zdeněk Novák.
 

Tento týden vás čeká prázdninová cestovní abeceda. - Foto: Fotobanka Pixabay Tento týden vás čeká prázdninová cestovní abeceda. ©

Čtvrtek 10. 8. 2017
Prázdninová cestovní abeceda
Abeceda, to jsou i naše jména. Podle čeho se jmenujeme? Ve čtvrtečním Klubu Rádia Junior přivítá moderátor Zdeněk Novák odbornici na abecedu, spisovatelku a pedagožku Dagmar Magincovou. Povídat si budou o tom, jak vznikla naše jména a příjmení. A nezapomeneme ani na pokračování pohádkového seriálu Pinocchio.  

Pátek 11. 8. 2017
Prázdninová cestovní abeceda
V pátečním Klubu Rádia Junior otevřeme encyklopedie. Ve slovnících a encyklopediích bývají slova seřazená podle abecedy. Budeme si s nimi hrát a pomůže nám host moderátora Zdeňka Nováka - odbornice na abecedu, spisovatelka a pedagožka Dagmar Magincová. V pravidelné rubrice Knižní záložka vám Jana Klusáková představí nové dětské knihy a poslechnete si pohádku Pinocchio od skřítka Hajaji.
 

Sobota 12. 8. 2017
Máme páru
Když se o někom řekne, že má páru, znamená to, že má velkou sílu. V sobotním Klubu Rádia Junior s podtitulem „máme páru“ si povíme, jak je to vlastně s tou silou a co všechno pára utáhne. Přiložíme pořádně do kotle a rozjedeme se třeba po kolejích nebo po vodě. A co myslíte, kdo má větší páru - medvěd nebo mravenec? I na to se zeptá moderátorka Jiřina Mužíková. A pořádnou páru má jistě i hospodský, který zabil dvě mouchy jednou ranou. Tak se totiž jmenuje minutová pohádka, kterou uslyšíte, ale bude i pohádka od Hajaji Pinocchio.
 

Co všechno zvládne pára utáhnout? Poslouchej sobotní Klub Rádia Junior. - Foto:  freepik.com Co všechno zvládne pára utáhnout? Poslouchej sobotní Klub Rádia Junior. ©

Neděle 13. 8. 2017
Od začátku do konce – Zmrzlina
Umíte si představit léto bez zmrzliny? Ušoun Rušoun ani Klárka ne! A proto se rozhodli vypravit se po jejich stopách. Kdy a kde se tato osvěžující pochoutka vzala? Kolik je druhů zmrzliny? A jak se vyrábí? To můžete společně s námi zjistit od začátku až do konce. Navštívíme krávy i zmrzlináře. A jako bonus se těšte na recepty na domácí zmrzku, kterou si hravě vyrobíte i vy, junioři! Takže v nedělním Klubu Rádia Junior na zmlsanou! A přidáme i pohádku Pinocchio od skřítka Hajaji. Pořad připravuje a moderuje Klára Nováková

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít