Co vás čeká v Klubu Rádia Junior?

Padesát gramů trémy, hrst plavání, tři lžíce baletu, hrnek obojživelníků a špetka němčiny. Všechno se to zakápne klarinetem , peče na dvěstě stupňů a NOVÝ KLUB RÁDIA JUNIOR JE NA SVĚTĚ. Každý den od 19:00 na Rádiu Junior.

O obojživelnících si budeme povídat ve čtvrtek - Foto: Barbora Buchalová O obojživelnících si budeme povídat ve čtvrtek ©

Pondělí 20. března
Linka důvěry
Linka důvěry bude tentokrát plná trémy. Zkoušky na gymnázia se blíží a mnoho účastníků svírá tréma už teď. Cítit ji ale můžete pokaždé, když nám na něčem hodně záleží. Dá se s tím vůbec něco dělat? Jaké jsou podpůrné techniky? Dá se tréma zohlednit při případném odvolání? Jak na trému, poradí Klub Rádia Junior a jeho Linka důvěry s psycholožkou Barborou Downes a moderátorkou Monikou Valentovou. Napětí odlehčíme samozřejmě Hajajou a jeho pohádkou Houslové pondělí


Úterý 21. března
Plavání a otužování
Máte rádi zimu nebo spíš teplo? A co takhle plavání a otužování? Do úterního Klubu Rádia Junior přijdou trenérky plavecké školy Juklík a s nimi i malí plavci a otužilci. Studený bazén mít ve studiu sice nebudeme, ale řeč se bude točit kolem zábavy a legrace, která se dá při takovém otužování zažít. Třeba vám, kterým se do studené vody někdy nechce, nebo se plavání bojíte, poradí hosté moderátorky Jiřiny Mužíkové. Můžete nám proto posílat svoje dotazy nebo i zkušenosti, jak to s plaváním a otužováním máte vy. Pište na mailovou adresu radiojunior@rozhlas.cz. Nebude chybět soutěž ani Skřítek Hajaja s pohádkou Úterní závod.
  


Středa 22. března
Představujeme balet
Středeční Klub Rádia Junior bude patřit baletu. Hostem ve studiu bude Petr Zuska, tanečník, choreograf, režisér a umělecký šéf baletu Národního divadla v Praze. Moderátor Petr Vacek se ho například zeptá, proč není radši hokejistou! A přijde za námi i skřítek Hajaja tentokrát s pohádkou Středeční kamarádky. Nenechte si ujít Klub Rádia Junior v sedm večer. 

Ať žije balééét! - Foto:  pixabay.com Ať žije balééét! ©

Čtvrtek 23. března
Obojživelníci
Víte, kolik obojživelníků žije kolem nás? Bohužel, čím dál méně. A pokud je nebudeme znát a mít informace o jejich potřebách a způsobu života, nezachráníme je. Ve zvířecím Klubu Rádia Junior si na toto téma bude povídat moderátorka Veronika Hájková se svým hostem zoologem a ekologem Karlem Keroušem. Nezapomeneme ani na skřítka Hajaju s pohádkou Čtvrteční úklid. Nalaďte si nás v 19 hodin. 

Pátek 24. března
Těšíme se na pátek
V pátečním Klubu Rádia Junior se na vás těší moderátor Roman Víšek se svými zajímavými hosty, pozvánkami a soutěží. Chybět nebude ani pravidelná rubrika Knižní záložka, ve které Jana Klusáková představí nové dětské knihy. A přijde i skřítek Hajaja s pohádkou Zmenšený pátek. Těšíme se, že nám během vysílání zavoláte na bezplatnou dětskou telefonní linku 800199199.
 

Sobota 25. března
Brzy jazyk nazývat
Jak skvěle se dá naučit cizí jazyk? To nám předvedou děti z Německé školy v Praze i papoušci! Těšte se na den strávený se šesťáky, kteří mají většinu školních předmětů v němčině. Věděli jste o tom, že za tři černé puntíky je čeká obávaná "šestka"? A jak jim jde učit se matematiku v němčině? S moderátorkou Klárkou Novákovou se ale vypravíme i do laboratoře, ve které se zkoumají dorozumívací schopnosti papoušků žako. Prozradíme vám tajemství vyjmenovaných slov po Z a připravena bude i soutěž a skřítek Hajaja s pohádkou Kam se letí v sobotu?  

Jaká slovíčka či věty umíte německy vy? - Foto:  pixabay.com Jaká slovíčka či věty umíte německy vy? ©

Neděle 26. března
Nedělní jízda
V Nedělní jízdě Klubu Rádia Junior vám představíme jeden úžasný hudební nástroj - klarinet. Co všechno dovede zahrát? Je hraní na klarinet namáhavé? A dá se hrát i vleže? Na to všechno odpoví Vojta Hájek z dixielandové kapely Black Buřiňos. Dozvíte se i, co to je dixieland a proč se kapela jmenuje právě takhle. Vojta s sebou přivede i kamaráda s dalším dechovým nástrojem - ve dvou se to totiž lépe táhne. Nezapomeneme ani na soutěž a pohádku skřítka Hajaji Nedělní kočárkování. Pořadem vás provede Jana Rychterová.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít