Co vás čeká v Klubu Rádia Junior?

Proč je důležitá pravidelná a správná strava a kam můžou vést poruchy příjmu potravy? Povíme si o tom. Zahrajeme si šipky, zatančíme si a pozveme si do studia slepičku cestovatelku. Podíváme se do světa blízkého i vzdáleného a s Ušounem Rušounem se vydáme po stopě Karla IV. Nudit se s námi určitě nebudete! Poslouchejte každý den od 19 hodin v digitálním vysílání Rádia Junior nebo na Dvojce Českého rozhlasu.

Slepice nepatří do těsné klece. - Foto: Fotobanka Stock.xchng Slepice nepatří do těsné klece. ©

Pondělí 16. května
Linka důvěry
V Klubu Rádia Junior a jeho Lince důvěry si budeme s psycholožkou Bárou Downes povídat o onemocnění, kterému se říká mentální anorexie. Proč je důležitá pravidelná a správná strava? Jak souvisí jídlo s mentální anorexií a proč je mentální anorexie nebezpečná? Jak můžeme pomoct kamarádce nebo kamarádovi, který má toto onemocnění? I na tyto otázky odpoví pondělní Linka důvěry, ve které se na vás těší Romana Růžičková. A Hajaja vás potěší pohádkovým seriálem Dar ze zoo. 

Úterý 17. května
Šipky
Sport, zábava, nebo umění? O pravidlech, tréninku a dovednostech v šipkách si s námi přijdou povídat Kamil Chládek a Jan Šmrha, hráči, kteří pravidelně absolvují i pořádají šipkové turnaje. Víte, že šipky nejsou vždy jen o trefě přímo do středu terče? Máte se šipkami nějaké zkušenosti? A jak uspořádat malý turnaj pro partu kamarádů? Poslechněte si Klub Rádia Junior z Plzně. V úterý večer se na vás od sedmi večer těší Standa Jurík a Hajaja s pohádkou Nový pán. 

Šipky - Foto: Irena Šarounová Šipky ©

Středa 18. května
Roztančený Klub Rádia Junior
V dnešním Klubu Rádia Junior si moderátor Petr Vacek bude povídat se svou paní profesorkou tance, kterou kdysi na DAMU trápil, protože mu to moc nešlo... Hostem bude přední česká tanečnice, choreografka a pedagožka Eva Kröschlová, která učila tanec snad všechny české herce, dokonce i šéfredaktorku Rádia Junior Zoru Jandovou. Ani ta nebude v Klubu chybět. A přijde i skřítek Hajaja s pohádkou Dobrý skutek.  

Čtvrtek 19. května
Slepička cestovatelka
Ve čtvrtek si uděláme oblíbenou rubriku Rádia Junior „Pro slepičí kvoč“ ve velkém. Dozvíte se, co všechno vám slepička rozumí, proč mají v některých hospodářstvích hlídací kohouty a co jsou nejoblíbenější slepičí pamlsky. Uslyšíte i o projektu „Slepice v nouzi“. Slepičku cestovatelku do studia doprovodí náš host Kateřina Reifová. Překvapení má i skřítek Hajaja, pohádku Pátrání. Pořad pro vás připravila Veronika Hájková

Pátek 20. května
Ušoun Rušoun na stopě Karlu IV.
V pátečním Klubu Rádia Junior se budeme věnovat soutěži Ušoun Rušoun na stopě Karlu IV. Za chvíli totiž jedeme do finále! S čím si nevíte rady? Co byste ještě chtěli vědět? Co se vám nepodařilo vyluštit? Zavolejte, mailujte, my vám pomůžeme. Hostem bude šéfredaktorka Zora Jandová, která o soutěži ví úplně všechno. Spoustu zajímavostí se dozvíte z pravidelné Knižní záložky. A skřítek Hajaja v pohádce Koupel prozradí, jakou smůlu měl pejsek Dar. Pořadem vás provede Jana Rychterová.  

Ušoun Rušoun na stopě Karlu IV. - Foto: Barbora Buchalová Ušoun Rušoun na stopě Karlu IV. ©

Sobota 21. května
Svět blízký i vzdálený
V sobotním Klubu Rádia Junior budeme zkoumat „Svět blízký i vzdálený“. Zjistíme, jak to asi vypadá na vzdáleném Plutu a proč už není planetou, ale jen trpasličí planetou.Vzdálené konce naší planety můžeme poznávat i díky botanickým nebo zoologickým zahradám. Do jedné se vypravíme, abychom poznali zvíře, které u nás nežije. Přiblížíme si i svět techniky. V minutové pohádce Holčička a babička zjistíme, zda si mohou být blízké světy dětí a jejich prarodičů. A nebude chybět ani pokračování pohádkového seriálu Dar ze zoo od skřítka Hajaji. Pořad připravila a moderuje Šárka Fenyková

Neděle 22. května
Proti nudě
Ještě nemáte na nedělní večer plán a hrozí, že byste se mohli nudit? Přijďte za námi do Klubu Rádia Junior, kde to proti nudě pořádně rozjedeme. Tak například se proletíme vírníkem, v plzeňské Techmánii navštívíme expozici Vodní svět, zahrajeme si geocashingovou hru Labská královna a projdeme si chomutovský Zoopark. Nebude chybět ani minutová pohádka, soutěž a pohádka od skřítka Hajaji s názvem Vyšetřování. V neděli v sedm večer se na vás těší Magdalena Šorelová.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít