Co vás čeká v Klubu Rádia Junior?

Píšete si doma "do šuplíku"? Chcete vědět, kdo je Žebrovník Waltlův a kdo je Kašpárek v rohlíku? Tak poslouchejte Klub Rádia Junior, který vysíláme každý den v 19 hodin v digitálním vysílání Rádia Junior nebo na Dvojce Českého rozhlasu.

Kašpárek v rohlíku - Foto: Tereza Svobodová Kašpárek v rohlíku ©

Pondělí 8. prosince
V pondělní Lince důvěry Klubu Rádia Junior pomůžeme všem, kteří mají potíže s učením. Neumíte se učit, neumíte se soustředit, nemůžete si zapamatovat vyjmenovaná slova? Na všechny tyto otázky a ještě spoustu dalších budeme odpovídat v pondělí – v Lince důvěry. Kromě povídání se můžete těšit na šestý premiérový díl seriálu „Na orlích křídlech“ a na pohádku od skřítka Hajaji. Tak nezapomeňte, v pondělí, v sedm večer na vás bude čekat Magdalena Šorelová. 

Chcete být spisovatelem? - Foto: Stock Exchange Chcete být spisovatelem? ©

Úterý 9. prosince
Je vám 12 až 14 let, nebo i méně, a rádi píšete? Píšete si doma "do šuplíku" a máte strach, že to nebude nikoho zajímat? Tak určitě poslouchejte 9. prosince Klub Rádia Junior. Majda si totiž pozvala 15ti letou spisovatelku Marcelku, které už knížky vycházejí. Mimo to uslyšíte další díl četby Ilony Fišerové Na orlích křídlech a skřítek Hajaja přijde s pohádkou o zloději z cyklu Pohádky o zvířatech z lesa. Na příjemné povídání a spoustu písniček se těší vaše Majda v úterý 9.12. v Klubu Rádia Junior! 

Středa 10. prosince
Ve středečním Klubu Rádia Junior přivítá Roman Víšek Kašpárka v rohlíku. Řeč bude především o pěkných písničkách. Ale chcete-li se, holčičky a kluci, Kašpárka v rohlíku na cokoliv dalšího zeptat, neváhejte nám napsat na známou adresu radiojunior@rozhlas.cz, a to třeba už teď. Těšíme se na vaše dotazy. Mimo to uslyšíte další díl seriálu Na orlích křídlech a Hajajovu pohádku na dobrou noc. 

Už jste někdy potkali mloka? A víte, jak vypadá žebrovník Waltův? - Foto: Jiří Svoboda Už jste někdy potkali mloka? A víte, jak vypadá žebrovník Waltův? ©

Čtvrtek 11. prosince
Ve čtvrtek v Klubu Rádia Junior očekáváme hosta až z Maroka. Návštěvou nás poctí žebrovník Waltlův. Pokud chcete vědět, co takové zvířátko potřebuje k životu v zajetí, a co baští, tak poslouchejte, co o svém kamarádu mlokovi přijde povyprávět chovatelka Ludmila Pospíšilová. Chybět nebude další díl četby Na orlích křídlech a Hajajova pohádka Orchestr ze seriálu Pohádky o zvířatech z lesa.
Ve studiu se na vás bude těšit Veronika Hájková. 

Pátek 12. prosince
V pátečním Klubu Rádia Junior nám Roman Víšek vytipuje, co bychom mohli dělat o víkendu. Stačí si, holky a kluci, vybrat z jeho pozvánek na výlety nebo zajímavé akce. Dobré čtení nám zase zaručí doporučení Knižní záložky Jany Klusákové. Na orlích křídlech si zalétáme s Petrem Vackem a skřítek Hajaja nám představí další pohádku z lesa. Tentokrát tu s názvem, Jak hamižná liška k rozumu přišla. Těší se na vás Roman Víšek

Je prosinec, čas Vánoc, lyžování a hor - Foto: Fotobanka Stock.xchng Je prosinec, čas Vánoc, lyžování a hor ©

Sobota 13. prosince
Je prosinec, čas Vánoc, lyžování a hor. Proto bude mít sobotní Klub Rádia Junior podtitul "Na horách". Terka Rašová ovšem vzala hory tak trochu po svém a pozvala si do studia tiskového mluvčího Pražských služeb, Radima Manu, se kterým si povídala o horách odpadků i o práci popelářů. Čeká vás taky minutová hra O líném Honzovi, soutěž a jedna pohádka z lesa, kterou má už teď pod čepičkou schovanou skřítek Hajaja. Připravila a moderuje Tereza Rašová.
 
 

 
 
 

Neděle 14. prosince
"Kohout a kohoutek" – to je podtitul nedělního Klubu Rádia Junior. Kohoutů a kohoutků bude v našem vysílání hned několik. Dozvíme se, kterým ptákům a proč se obecně říká kohout. Zjistíme, jak přišel vodovodní kohoutek ke svému jménu. O tom, jaké příhody se vám mohou stát, když se jmenujete Kohout nám bude vyprávět moderátor a herec Jiří Kohout. Nebude chybět ani pravidelná soutěž a Hajaja pro nás bude mít Pohádku z lesa – tentokrát už o Vánocích. Připravila a moderuje Romana Růžičková.  

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít