Chystáte se na super veletrh Svět knihy? My tam budeme taky!

Baví vás příběhy a dobrodružství? Hltáte knížky, komiksy, nebo třeba rádi posloucháte naše pohádky a četby na pokračování? Pak je veletrh Svět knihy místo právě pro vás! Rádio Junior se na pražské výstaviště vypraví ve čtvrtek 9. května a máte se samozřejmě na co těšit.

Hurá na veletrh Svět knihy! - Foto: Tereza Svobodová Hurá na veletrh Svět knihy! ©

Rádio Junior si v rámci letošního, v pořadí již 25. ročníku veletrhu Svět knihy připravilo nabitý program. Potkáte nás ve výstavním prostoru Českého rozhlasu v pravém křídle holešovického výstaviště v Praze, a to ve čtvrtek 9. května od 10:00 do 12:00. A pokud byste to náhodou dopoledne nestihli, mějte se na pozoru i v odpoledních hodinách, kdy se v areálu na supertajnou výzvědnou misi vydají Síma a Adélka z pořadu Správná desítka

Od 10:00 se můžete těšit na divadelní komedii Rádia Junior Jak (ne)dělat rádio, která vtipnou a zábavnou formou seznamuje diváky s rozhlasovými profesemi. Ti odvážnější se do představení mohou dokonce zapojit. Vyzkoušejí si například natáčení rozhlasové hry nebo ankety či práci zprávaře. V rolích velkých i malých se představí Jirka Kohout a Tomáš Vacek

V 11:00 pak začíná beseda s tvůrci (nejen) knížek pro děti. Jaký je rozdíl mezi psaním nebo ilustrováním knih pro děti a dospělé? A co třeba mezi divadelním, filmovým a rozhlasovým scénářem? Dětské moderátorky Síma a Adélka ze Správné desítky a knižní agentka Amy si pozvaly hosty „z druhé strany barikády“. S autory a ilustrátory bude řeč nejen o knížkách, ale i spoustě dalších věcí. 

Těšit se můžete například na spisovatelku Hanu Lehečkovou, která kromě knížek píše i rozhlasové nebo filmové scénáře a divadelní texty. Z vysílání Rádia Junior si můžete pamatovat například pohádkový seriál Vesmírné putování komety Julie. Jak důležité jsou pro vyprávění příběhů obrázky nebo dokonce loutky, to pro změnu prozradí Galina Miklínová, ilustrátorka a režisérka animovaného filmu Lichožrouti. O příbězích plných historických dobrodružství a kouzelných světů pak povypráví spisovatelka Veronika Válková, učitelka ale také spisovatelka, která své fantasy knížky vydává pod jménem Adam Andres. 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít