Chtěli byste se živit čarováním? Kouzelník Pavel to dokázal

Pavel Kožíšek udělal čáry máry a zjevil se v Klubu Rádia Junior. Dokonce moderátorku Janu Rychterovou naučil i pár kousků. Chcete je umět taky? A víte, proč musí mít kouzelník krásnou asistentku?

Kouzelník Pavel Kožíšek čaroval v Klubu Rádia Junior - Foto: Šárka Mattová Kouzelník Pavel Kožíšek čaroval v Klubu Rádia Junior ©

Pavel se dostal ke kouzelnickému řemeslu úplnou náhodou díky knihovně. I když si tam šel pro úplně jinou knížku, odešel s příručkou pro začínající kouzelníky. Že by kouzlo? Nikdo neví, ale jisté je, že kouzlení Pavlovi učarovalo a už od něj zůstal. Když si poslechnete Klub Rádia Junior, dozvíte se, proč měl Pavel díky prvnímu kouzlu pěkný průšvih u rodičů. 

 

Přehrát

Moderuje Jana. Host: Pavel Kožíšek, kouzelník. Dělá kouzla nebo triky? Kdy a proč se začal věnovat kouzlení? Už se mu někdy stalo, že by se kouzlo na jevišti nepovedlo? Pohádku od Hajaji naleznete jen v živém vysílání.

Řeč byla také o Divadle kouzel v Líbeznicích, jediném takovém divadle u nás. Pavel se na představeních pouští do neuvěřitelných triků – prochází obřím větrákem nebo nechá někoho levitovat. Ano, opravdu uvidíte člověka létat ve vzduchu, ale zaklínadla „wingardium leviosa“ se nedočkáte. Správný kouzelník totiž nespoléhá na kouzla, ale na svůj um a schopnost správně předvést trik. Kdo vymýšlí triky? I to se při poslechu dozvíte. 

Ve videu vás Pavel naučí i dvě super kouzla: 

 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít