Chtěli byste bydlet na pirátské lodi? Víme, jaké to je!

V úterý jsme na Rádiu Junior pluli na jedné lodi. Jirka Kohout v ranním vysílání potkal námořnici Káťu, která pro nás připravila několik reportáží z opravdové pirátské plachetnice a večer do Klubu Rádia Junior zavítal přímo její kapitán Pepa se synem Filipem. Mají vážně dobrodružný život. Jen si to poslechněte!

Plachetnice La Grace. - Foto: Josef Dvorský Plachetnice La Grace. ©

Replika historické plachetnice z 18. století La Grace brázdí vody moří pod vedením zkušeného kapitána Pepy Dvorského. Jeho synovi Filipovi je sice teprve třináct let, ale už je také zdatný námořník. Jak by také ne – vždyť na lodi prakticky vyrostl! Měli už někdy mořskou nemoc a hrozilo jim ztroskotání? A jak se vůbec Pepa k lodím dostal, když chtěl být v dětství žokejem a jezdit na koních? No, jen si to poslechněte: 

 

Přehrát

Moderuje Jana. Host: Josef Dvorský, kapitán lodi a jeho syn Filip. Kapitán lodi, který brázdí mořské vlny s replikou historické plachetnice La Grace! Jak se taková loď řídí? Co se děje, když nevane ten správný vítr? A jaké je to vyrůstat na lodi? Pohádku

Na pár rychlých otázek odpověděli oba námořníci moderátorce Janě Rychterové také v tomhle krátkém videu... 

 

Na La Grace se vypravila také naše spolupracovnice Káťa Perglová. Ze své cesty pro vás připravila hned několik reportáží. Jak zní, když se vystřelí z děla? Jak se námořníci svolávají k obědu? A škrábou rádi brambory?  

Poslechněte si první tři reportáže: 

 

Přehrát

Stáhnout

Z lodního deníku kadetky Káti – Cesta: poslechněte si reportáž z plavby na pirátské lodi

 

Přehrát

Z lodního deníku kadetky Káti – První den na moři: poslechněte si reportáž z plavby na pirátské lodi

 

Přehrát

Stáhnout

Z lodního deníku kadetky Káti – Život na lodi: poslechněte si reportáž z plavby na pirátské lodi

Plavbu na La Grace si vyzkoušel i náš Ušoun Rušoun. - Foto: Kateřina Perglová Plavbu na La Grace si vyzkoušel i náš Ušoun Rušoun. ©

 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít