3.1. - Nizozemsko

Nizozemsko leží u Severního moře a jeho hlavním městem je Amsterdam. Samotné Vánoce tady ale nejsou tak důležité. Vcí se dozvíš v reportáži naší moderátorky Romči. Poslouchej bedlivě, uslyšíš i odpověď na dnešní otázku naší vánoční soutěže.

Nizozemská vlajka - Foto: Fotobanka Pixabay Nizozemská vlajka ©

 

Přehrát

Stáhnout

Vánoce ve světě: Jak se slaví Vánoce v Nizozemsku?

Kdy tedy nizozemské děti dostávají dárečky? To je dnešní otázka naší vánoční soutěže. 

Chceš se zúčastnit naší vánoční soutěže?

 
 
1) Poslouchej Rádio Junior každý den od 17:30. Uslyšíš soutěžní otázku pro daný den a následně i reportáž, ve které najdeš odpověď. Pokud však něco propásneš, nevadí! Všechny otázky nalezneš na našem webu ve Vánočním kalendáři

2) Svoje odpovědi si zaznamenej do tabulky. Můžeš vzít pastelky a tužku a vyrobit si ji sám/sama. Nebo si vytiskni jednu z následujících:  

3) Vyplněnou tabulku nám pošli na e-mailovou adresu radiojunior@rozhlas.cz nejpozději do neděle 7. 1. 2018 do 23:59. Jména vítězů vyhlásí moderátor odpoledního vysílání Rádia Junior v úterý 9. 1. 2018 v 17:30 hodin. Výsledky najdeš také na našich webových stránkách Rádia Junior www.radiojunior.cz.  

4) Bav se a užívej si Vánoc s Rádiem Junior :-)  

Celá pravidla soutěže

 

A jako dáreček pro dnešní den ti dáváme tuto pohádku :-).  

 

Přehrát

Stáhnout

Karel Jaromír Erben: Zlatá jablka a devět pávic

Nizozemský zwarte Piet neboli černý Petr se k českému čertovi přirovnat nedá, je totiž hodný a rozdává dárky - Foto: Pavel Novák Nizozemský zwarte Piet neboli černý Petr se k českému čertovi přirovnat nedá, je totiž hodný a rozdává dárky ©

 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít