26.7.: V posádce je o jednoho člena méně, o to víc potřebuje vás!

Lesop nenastoupila na palubu kosmické lodi Urania. Proč? To zatím nevíme. Jistě pro to měla nějaký vážný důvod. Možná se víc dozvíme z našeho předposledního příběhu.

Pomoz posádce na její vesmírné misi a soutěž s námi o stovky skvělých cen! - Foto: Petra Komárková Pomoz posádce na její vesmírné misi a soutěž s námi o stovky skvělých cen! ©

 

Přehrát

26.7.: V posádce je o jednoho člena méně, o to víc potřebuje vás!

Země slyší a je velmi zvědavá na Arnoštovo vysvětlení. Ale zdá se, že se ho nedočkáme, pokud nepomůžeme posádce. Takže vyzýváme všechny, kteří si dokážou poradit v krizových situacích a vědí, jak ošetřit vyvrknutý kotník nebo jakými bylinkami zklidnit Jokinenovo šílenství. 

Vaším dnešním úkolem bude naučit se obvázat sobě nebo někomu druhému zranění. Ideálně si k plnění úkolu přizvěte dospělého, který poradí a zároveň poslouží jako figurant. Můžete se také naučit, jak si ošetřit odřeninu a jak si zalepit náplastí říznutí. Do palubního deníku mise si pak napište čísla tísňových linek. Znáte je všechna dobře?  

Chceš hrát Planetu R a pomoct vesmírné posádce na její misi? Soutěž běží od 3.7. – 30.7. a zapojit se můžeš kdykoliv!
 

 
1) Vytiskni si deník mise. Návod nalezneš zde.

 

2) Poslouchej zadání úkolů každé pondělí, středu a pátek. Na Radiožurnálu v 15:40 nebo na Rádiu Junior v 17:10. Zadání najdeš i v našem kalendáři zde.
 
Další informace a pravidla hry nalezneš na www.radiojunior.cz/planetar 

Vysílání

 

Archiv

Audio archiv

Kamery

Pusť si video

Další videa na YouTube

Vysíláme Live
On Air
Zavřít